SÜPER LİG’DE OLAYLI KARŞILAŞMA

SUPER LIGDE OLAYLI KARSILASMA 3BUYUKLER

Süper Lig kapsamında yapılan ve ligin siyah beyazlı ekibi Beşiktaş’ın Sivasspor’u 3-0’lık skorla geride bırakmış olduğu maçta oldukça konuşulan bir pozisyon yaşandı.

Beşiktaş’ın ilk golünde topun gol öncesi taca çıkmış olduğu itirazları yapılırken VAR’dan gelen onayla beraber gol sonucu verildi.

Süper Lig‘de Beşiktaş’ın Sivasspor’u 3-0 ile geçmiş olduğu maçta Sivasspor kaptanı Hakan Arslan, yedek kulübesinde antrenöründen tedarik etmiş olduğu cep telefondan pozisyonu hakem Arda Kardeşler’e göstermesi üzerine sarı kart ile cezalandırıldı, İtirazlarına idame eden tecrübeli futbolcu ikinci sarı kartını da görüp kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. 

GOL ÖNCESİ POZİSYONUN TAÇ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

İlk devre sona erdikten sonra antrenörün telefonunu alan Hakan Arslan, Arda Kardeşler’in yanına giderken ”Bak atılan gol taç fakat sen devam dedin!” ifadeleriyle serzenişte bulundu.

Maçta böyle bir olayın yaşanması gündeme damgasını vururken yalnızca Türkiye değil Avrupa’da da oldukca dikkat çekti.

Takım kaptanı ilkin sarı kart, peşinden sakinleşmeyince kırmızı kart gördü. Görüntülerden oyuncunun haklı olduğu anlaşılıyor.” lafları kullanıldı.

Alman 11Freunde sitesi ise ”Mutlaka bunu görmelisiniz” başlığı ile verdiği haberde Hakan Arslan’ın yargıcı Arda Kardeşler’e ”Bak! Telefonuma bak!” söylediğini hakemin de Arslan’ı oyundan attığını belirtti.

Belçika’dan Walfoot, haberi okuyucularına ”Futbolcu, pozisyonu hakeme telefonundan işaret etmek isterken kırmızı kart gördü” diye aktarırken Nieuwsblad, ”Görülmemiş olay! Sivasspor kaptanı pozisyonu telefonundan hakeme gösterdi, kırmızı kart ile cezalandırıldı.” ifadelerine yer verdi. 

RIZA ÇALIMBAY OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

SUPER LIGDE OLAYLI KARSILASMA 3BUYUKLER 2

Süper Lig’in kırmızı beyazlı ekibi Demir Grup Sivasspor’un başarılı teknik adamı Rıza Çalımbay ise maçın peşinden yapmış olduğu açıklamada ”Telefon tribünden gelmiş. Hakeme göstermesinin peşinden Hakan sarı kart görüyor.

Sonrasında herhalde Hakan bir yere vuruyor ve ikinci sarıyı görüyor. Belki de haklıyken haksız duruma düştük. Bizim canımız yandı.

Beşiktaş oldukça iyi halde mücadelesini verdi, oynadı ve hak etmiş olduğu galibiyeti aldı.” gibi konuştu.

LENS HOLLANDA YOLCUSU

Süper Lig’in Siyah – Beyazlı ekibi Beşiktaş’ta 14 futbolculuk yabancı oyuncu ekibine dahil edilemeyen ve lisans çıkarttırılmayacak olan futbolcu Jeremain Lens’te flaş bir gelişme meydana geldi.

Medyada yer alan haberlere göre; Jeremain Lens, transfer pazarlığı için Hollanda’ya gitti. Beşiktaş’ın, Lens’in başka bir takımla anlaşması halinde kolaylık sağlayacağı belirtildi.

Siyah-beyazlı kulüpte 102 maçta forma giyen Hollandalı kanat oyuncusu, 12 kez ağları havalandırdı ve 20 de gol pası verdi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …