Takumi Minamino Beşiktaş Yolunda

Posted by

Beşiktaş; bir yandan sakatlıklar ile boğuşurken bir yandan da iç transfer görüşmeleri yapıyor. Siyah beyazlı takımda ilk olarak Cyle Larin ile sözleşme yenilenmesi hedefleniyor.

26 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz sezon yaşanan şampiyonluğa büyük katkı verdi. Her ne kadar bu sezona iyi başlayamasa da Beşiktaş adına önemli oyuncuların başında geliyor.

Cyle Larin Sözleşme Uzatmaya Yanaşmıyor

Cyle Larin’in sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Kanadalı oyuncu; Ocak ayından itibaren istediği takımla görüşme yapabilir. Siyah beyazlı yönetim; Larin ile sözleşme uzatmak istiyor. 1995 doğumlu oyuncu; Beşiktaş’tan yıllık 1 milyon 600 bin Euro kazanıyor.

Ahmet Nur Çebi; oyuncuya yıllık 1 milyon 800 bin Euro ve bonuslardan oluşan yeni bir teklif sundu. Ancak, Larin bu teklife sıcak bakmadı.

Kanadalı oyuncunun menajeri; Beşiktaş’tan yıllık 2 milyon 500 bin Euro talep ediyor. Bu miktarın altındaki herhangi bir teklifi kabul etmeye niyeti olmayan Larin’i birçok takım istiyor. Oyuncunun aklında istediği parayı verme ihtimali bulunan MLS ekiplerinden birisine dönme planı da mevcut!

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi; Larin’e yapmış oldukları teklifi arttırmayacaklarını ifade etti. Beşiktaş’ta kalmak isteyen her oyuncuya kapılarının açık olduğunu söyleyen Çebi; gitmek isteyen kimseyi tutmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Larin’in Alternatifi Minamino

Sergen Yalçın; Larin’in ayrılması halinde o pozisyona mutlaka transfer istiyor. Siyah beyazlı takımın listesinin ilk sırasında Liverpool forması giyen Japon oyuncu Takumi Minamino bulunuyor. 1.74 boyundaki oyuncu; hem sol hem de sağ kanatta forma giyebiliyor.

Minamino; Japonya milli takımının formasını 32 defa giydi. Milli formayla 16 gol atma başarısını gösterdi. Kulüp kariyeri ise oldukça ilginç! 2015 yılının Ocak ayında Cerezo Osaka’dan RB Salzburg’a transfer oldu. RB Salzburg formasıyla 199 maça çıktı. Bu maçlarda 64 gol atıp 44 asist yaptı. 2020 yılının Ocak ayında 8 milyon 500 bin Euro karşılığında Liverpool’a transfer oldu. Ancak, bu kulüpte yeterince forma şansı bulamadı.

2021 – 2022 sezonunda yalnızca iki maçta 113 dakika süre alabildi. 1995 doğumlu Minamino; daha çok süre alabileceği bir takıma gitmeyi istiyor.

Comments are closed.