Taylan Antalya’lı Giderek Parlıyor

Posted by

Süper Lig’in 15. Haftasında Galatasaray deplasmanda Trabzonspor’u 1-0 mağlup etti. Bu galibiyet ile birlikte Galatasaray hanesine 3 puan birden yazdırdı.

Sarı kırmızılı takımda son dönemki performansıyla adından söz ettiren isim Taylan Antalyalı oldu. Derbide öne çıkan isimler arasında yer aldı.

Futbolcu adeta sahada basmadık yer bırakmadı. 25 yaşındaki genç futbolcu, yüzde 96’lık pas isabeti ile birlikte ilk 11’de başladı. Maçlarda en yüksek pas yüzdesini yakalayan isim oldu.

Taylan Antalyalı her geçen gün maç performansını arttırıyor. Galatasaray bu performanstan büyük oranda pozitif etkileniyor. Taylan Antalyalı, Trabzonspor derbisinin yıldız isimlerinden biri oldu.

Gözler Üstünde

Başarılı orta saha oyuncusu 73 pasının 70’inde isabet buldu. Yüzde 96’lık başarı yüzdesine imza atan yıldız futbolcunun gözler üstünde. Trabzonspor maçında gördüğü kırmızı sarı ile cezalı konuma düşen Taylan Antalyalı, İtalyan kulüplerinin radarında olduğu biliniyor.

Galatasaray’daki futboluyla dikkatleri üzerine çeken Taylan, İtalyan kulüplerinin radarına girdi. Sarı kırmızılı takımda yıldızı parlayan Taylan Antalyalı’yı, Sassoulo, Bologna ve Cagliari takımları yakından takip ediyor.

Daha önce kendisine transfer konusunda sorular yöneltildiğinde Taylan, hedefinin Galatasaray’da sembol isimlerden biri olmak olduğunu söyledi. Kendisi Göztepe maçında da göz dolduran bir performans sergilemişti.

Hatta yaptığı paslar Selçuk İnan’a benzetilmişti. Taylan bu benzetme için, “Onu andıran bir pas oldu. Selçuk hoca da asistim sebebiyle tebrik etti. Kendisinden öğreneceğim çok şey var”. İfadelerini kullanmıştı.

“Allah nazarlardan korusun”

Sinan Engin ise Trabzonspor maçı sonrasında Taylan Antalyalı’nın performansını, “Arda geleceği zaman bu takımın lideri olur dedik, baktığımızda lider gibi de oynuyor ve çok iyi oynuyor. Taylan’ı seyretmekten ben yoruldum.

Herkesin kademesine giriyor, müthiş profesyonel. Oyunu da yönlendiriyor, soldan alıyor, sağa atıyor, öne doğru da gidiyor. Milli Takım’da kaptanlık seviyesine kadar da gelecektir, Allah nazardan saklasın.” Şeklinde yorumladı.

Engin daha sonra sarı kırmızılı takımın teknik direktörün verilen 5 maçlık cezayı fazla bulduğunu, “Ben Fatih hocaya verilen 5 maç cezayı da fazla buluyorum.

Başakşehir maçında Okan Buruk da sahaya indi, herhalde Fatih hoca inmeden gidemiyor içeriye. Cezası Tahkim’e gittikten sonra ineceğini düşünüyorum.” Şeklinde eleştirdi.

Comments are closed.