Terim 69. Derbisine Hazırlanıyor

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 2021-22 sezonunun 13. Haftasında Fenerbahçe’yi konuk edecek Galatasaray’da derbi hazırlıkları sıkı bir şekilde sürüyor. Sarı kırmızılı takım, ezeli rakibiyle oynayacağı derbi maçına hazırlanırken Galatasaray’ın 68 yaşındaki teknik direktörü Fatih Terim de derbinin hazırlıklarına başladı.

Galatasaray’ın 21 Kasım’da Fenerbahçe ile oynayacağı derbi, teknik direktör Fatih Terim’in Galatasaray’ın başındaki 69. Derbisi olacak. İmparator, daha önce Galatasaray’ın başında çıktığı 68 derbide 25 galibiyet, 25 beraberlik ve 18 yenilgi aldı.

Galatasaray’ın başındaki dördüncü dönemini yaşayan Fatih Terim, sarı kırmızılı takımdaki teknik direktörlük kariyeri boyunca Fenerbahçe ve Beşiktaş ile Süper Lig, Türkiye Kupası, TFF Süper Kupa, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası ve Gurbet Kupası’nda olmak üzere toplam 68 maça çıktı.

21 Kasım’da Galatasaray’ın başındaki 69. Derbisine çıkacak olan Fatih Terim’in bu maçtan galibiyetle ayrılmak istediği öğrenildi.

Fenerbahçe Karşısında 34. Maç

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 21 Kasım tarihinde oynanacak derbi ile Galatasaray’ın başında 34. Fenerbahçe maçına çıkacak. Fatih Terim, Galatasaray teknik direktörü olarak görev yaptığı 33 Fenerbahçe maçında 12 galibiyet, 12 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı. Galatasaray’ın Fenerbahçe karşısında aldığı en farklı yenilgi, Fatih Terim’in teknik direktörlük görevinde geldi.

Tecrübeli teknik direktör, sarı kırmızılı takımın başında Beşiktaş ile de 35 kez karşı karşıya geldi. Fatih Terim’in Galatasaray’ı, Beşiktaş karşısında oynadığı 35 maçta 13 galibiyet, 13 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı.

Pereira’nın 6.  Derbisi

21 Kasım 2021 tarihinde oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı, sarı lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira’nın altıncı derbisi olacak.

Fenerbahçe’deki ikinci dönemini yaşayan Portekizli teknik direktör, 2015-16 sezonunda dört Süper Lig, bir de Türkiye Kupası’nda olmak üzere 5 derbide görev aldı. Pereira yönetimindeki Fenerbahçe, bu 6 derbi maçta bir galibiyet, iki beraberlik ve iki mağlubiyet aldı.

İki Taraf da Galibiyet İstiyor

21 Kasım’da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı, iki teknik direktör açısından da büyük önem taşıyor. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe’yi iyi bir oyunla yenerek takımın Avrupa kupalarında gösterdiği performansı lige de yansıtmak istiyor.

68 yaşındaki teknik direktörün bu nedenle Fenerbahçe maçına büyük bir önem atfettiği ve takımını bu maça çok sıkı bir şekilde hazırladığı öğrenildi. Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim’in Fenerbahçe maçı için birden fazla plan hazırladığı belirtildi.

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira ise Galatasaray maçının kesinlikle kazanılması gerektiğini düşünüyor. 2015-16 sezonundan sona ikinci kez Fenerbahçe’yi çalıştıra Portekizli teknik direktörün çok zor bir dönemden geçtiği biliniyor. Vitor Pereira’nın Galatasaray karşısında alınacak bir galibiyetle takımın çıkışını başlatmak istediği ve kendisine yöneltilen eleştirileri susturmak istediği öğrenildi. Portekizli teknik direktör, Galatasaray maçına hazırlanırken sık sık oyuncularıyla görüştü ve bu maçın kendileri için çok büyük bir önem taşıdığını Fenerbahçeli futbolculara aktardı.

Comments are closed.