THY Euroleague’de Temsilcimiz Anadolu Efes Evinde Unics Kazan’ı Ağırladı

Posted by

THY Euroleague’nin 5. Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes kendi evinde Rus ekibi Unics Kazan ile karşı karşıya geldi.

Meme kanserine farkındalık yaratmak amacı ile hava atışı pembe top ile yapıldı. THY Euroleagu’de geçen sezonu şampiyon olarak temsilcimiz Anadolu Efes bu sezona iyi başlayamamış ve oynadıkları ilk 4 karşılaşmayı da kaybetmişti. Kendisi gibi THY Euroleagu’de ilk 4 karşılaşmayı kaybeden Rus ekibi Unics Kazan’ı kendi evinde 71 – 68’lik skor ile Rus ekibini mağlup eden Koç Ergin Ataman ve öğrencileri bu sezon THY Euroleagu’de ilk galibiyetini almayı başardı.

Koç Ergin Ataman ve öğrencileri bu karşılaşma ile moral buldu. Gelen galibiyet ile birlikte temsilcimiz Anadolu Efes THY Euroleague’de tekrar başarılı performanslarını sergilemesi bekleniyor.

Anadolu Efes – Unics Kazan Karşılaşmasından Saha İçi Gelişmeler

Temsilcimiz Anadolu Efes kendi taraftarı önünde oynadığı maçın başında basit top kayıpları yaptı daha maçın başında 5. Dakikaya gelindiğinde 8 – 12 ile geriye düştü. Temsilcimiz Anadolu Efes Boyalı alan savunmasında başarısız olunca Alman oyuncu Tibor Pleiss sayesinde maça tutunmaya çabalasa da ilk çeyreği 18 – 22 ile geride kapatarak kenara gelen temsilcimiz lacivert beyazlılar boyalı alan savunmasında başarılı olamazken rakibinin de bulduğu üçlükler skoru bu konuma getirdi.

İkinci çeyrekte Ergin Ataman’ın öğrencileri alan savunması ile maça başladı. İlk çeyreğin aksine boyalı alan savunmasında başarılı performans sergileyen Anadolu Efes rakibin skor üretmesinin önüne geçti ve Shane Larkin’in üçlüğü ile 13. Dakikada skoru 23 – 22’ye getirdi ve öne geçti. Rus temsilcisi de alan savunmasına geçiş yapmasıyla birlikte skor üretimiz zorlandı. Konuk ekip ilk çeyrek ile bu çeyrekte denediği 8 üçlük atıştan 5 buldu.

Temsilcimiz ise ilk çeyrekte hiç üçlük denemesinde bulunmamış ve ikinci çeyrekteki 3 denemede yalnızca 1 kez isabeti bulabilmişti. İlk yarı konuk ekibin 32 – 37 üstünlüğü ile tamamlandı ve temsilcimiz 5 sayı geride soyunma odasının yolunu tuttu.

Soyunma odası dönüşünde 3. Çeyrekte iyi bir savunma sergileyen Anadolu Efes 7 kez defansif ribaund aldı. İkinci yarının ilk 3 dakikasında oldukça başarılı bir savunma örneği sergileyen temsilcimiz Fransız oyuncu Rodrigue Beaubois ile bulduğu sayı ile 38 – 37 öne geçmeyi başardı.

Rus ekibi Unics Kazan’ın ABD’li oyuncusu İsaiah Canaan’ın bulduğu üç sayılık isabet ile 29. Dakikada 44 – 51 öne geçen konuk ekip, 3. Periyodu da önde kapatan Rus ekibi 47 – 51 skor ile kenara geldi.

4. çeyrekte taraftarının desteği ile savunmasındaki sertliğide arttıran Lacivert beyazlılar rüzgârı tersine çevirmeyi başardı ve ABD’li Elijah Bryant’ın bulduğu üçlük isabet ile birlikte 54 – 53 öne geçmeyi başardı. Maçın son bölümüne girilirken tabelada 56 – 56’lık eşitlik sağlandı.

Maçın son düzlüğünde Pota altından sayı üretmeye çalışan koç Ergin Ataman ve öğrencileri ABD’li Elijah Bryant’ın bulduğu isabet ile 6 sayılık üstünlük ele geçirdi ve skoru 64 – 58’e getirdi.

Temsilcimizde Moerman’ın son dakikalardaki bulduğu sayılar ile karşılaşmanın skoru belirlenmiş oldu ve 71 – 68 ile THY Euroleague’nin son şampiyonu temsilcimiz Anadolu Efes bu sezonki 5.maçında ilk galibiyetini almayı başardı.

Karşılaşmadaki Başlıca Performanslar

Konuk ekip Unics Kazan’da Lorenzo Brown 16 sayı, 5 ribaunt ve 4 asist üretti,İsaiah Canaan 16 sayı, 4 ribaunt katkısı verdi ve Mario Hezonja 13 sayı, 7 ribaunt ve 5 asist katkısı verdi.

Ev sahibi Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois 14 sayı 3 ribaunt ve 3 asist, Elijah Bryant 14 sayı 4 ribaunt ve Adrien Moerman 10 sayı 9 ribaunt ve 1 asist ile skora katkıda bulundu.

Comments are closed.