Transfer Çalımı mı Geliyor?

Posted by

Son yıllarda üç büyükler transfer dönemlerinde çok fazla karşı karşıya gelmeye başladı. Geride kalan 2021 22 sezonunun devre arası transfer döneminde Beşiktaş, Gedson Fernandes konusunda Galatasaray’a unutulmaz bir transfer çalımı atmış ve Gedson Galatasaray’da denilirken bir anda devreye girerek Portekizli yıldızı kapmıştı.

Bu sezonun transfer dönemi devam ederken Galatasaray’da Abdülkerim Bardakçı transferinde ezeli rakibi Fenerbahçe’ye bir transfer çalımı atmış ve oyuncuyu kapmayı başarmıştı. Geçmişte de buna benzer örneklerin sayısı bir hayli fazla. Çıkan haberlerin doğru olması halinde de bu sezon transfer döneminde bir büyük transfer çalımı daha izlememiz olası. Fenerbahçe, Galatasaray’ın kendisiyle prensipte anlaştığı ama kulübü Cagliari ile görüşmeleri devam ettirdiği Joao Pedro için devreye girdi ve söylenenlere göre de transferi neredeyse bitirmek üzere.

Galatasaray Çok İstiyordu

Forvet arkası mevkiinde görev yapan Brezilyalı oyuncu Joao Pedro‘nun kısa süre öncesine kadar Galatasaray ile her konuda anlaştığı ve kulüplerin anlaşması halinde Türkiye’ye gelip sarı kırmızılı kulübe imza atacağı söyleniyordu. Okan Buruk’un da çok istediği Brezilyalı star için Galatasaray taraftarı da bir hayli heyecanlıydı.

Bilindiği üzere Fenerbahçe’nin dünya starı 10 numarası Mesut Özil, geride kalan 2021 22 futbol sezonundaki bir maçın devre arasında oyundan alınmasına sinirlenmiş ve o dönem Fenerbahçe teknik direktörü olan İsmail Kartal ile ciddi bir tartışma yaşayarak kadro dışı bırakılmıştı.

Sezona hoca değişikliği ile başlayan Fenerbahçe’de göreve getirilen dünyaca ünlü Portekizli çalıştırıcı Jorge Jesus’un Mesut Özil kararını merakla bekleniyor ve hatta kimileri de Jorges Jesus önderliğinde Mesut Özil’in büyük bir çıkış yakalayabileceğini iddia ediyordu, ancak Portekizli teknik adam Mesut Özil konusunda taviz vermedi ve bu kadar şahıslarla değil kulüpler alakalı diyerek kadro dışı kararını uygulamaya devam etti. Bunun üzerine Fenerbahçe ile görüşen Mesut Özil’in sözleşmesi sonlandırıldı ve dünyaca ünlü star Fenerbahçe’den ayrıldı.

Mesut Özil’in ayrılığının ardından, hem genç star Arda Güler’in üzerinde baskı hissetmemesi hem de bu sene üç kulvarda mücadele edecek olan takımda geniş bir rotasyon arzu eden Jorge Jesus o bölgeye bir oyuncu talep etti. İlk andan beri Portekizli teknik adamın bir dediğini iki etmeyen yönetim ise bu talep karşısında Galatasaray’ın ilgi alanındaki Brezilyalı stara kancayı attı ve kısa sürede de transferde ciddi mesafe kaydetti. Henüz resmi bir açıklama olmasa da bazı basın mensupları oyuncunun Fenerbahçe için yakında Türkiye’ye geleceği konusunda ok ısrarcılar.

transfer çalımı fener galatasaray

Transfer Çalımı Pek Yaramıyor

Geçmişten günümüze bakıldığında üç büyükler arasındaki transfer çalımlarının pek çoğundan beklenen sonuç elde edilemedi. İrfan Can Kahveci, Mert Hakan bir yanda; Emre Kılınç, Emre Akbaba diğer yanda olmak üzere transfer açıklama videolarına bile konu olan transfer çalımları sonucunda bu futbolcuların performansları sıklıkla vasatı aşamadı.

Gelinen noktada şu bir gerçek ki Joao Pedro kime giderse gitsin bu adresin Türkiye olması halinde bu transfer mutlaka transfer çalımı diye anılacak.

Comments are closed.