Türkiye Futbol Federasyonu’ndan PFDK açıklaması

turkiye futbol federasyonundan pfdk aciklamasi 3buyukler 1

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği yaptığı açıklamada Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma ve Teknik Direktör Atılay Canel’i, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin’i, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ve Teknik Direktör İlhan Palut‘u, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın‘ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk ettiğini bildirdi.

Birçok Hoca ve Yönetici sevk edildi

Siyah Beyazlı Ekibin Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Atılay Canel ve Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut’ın yapmış oldukları açıklamalar sportmenliğe aykırı tutum olarak nitelendirildi.

Bunun yanı sıra Gaziantep Futbol Kulübü, Aytemiz Alanyaspor Kulübü ve Göztepe Kulübü’nün de yaptığı açıklamalar sportmenliğe aykırı bir tutum olarak nitelendirilmiş ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından PFDK’ya sevk edilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği Aytemiz Alanyaspor yöneticisi Metin Fahri Özçelik ve Göztepe Kulübü idarecisi Talat Papatya’nın keza kurula sevk edildiğini bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig takımlarından Adanaspor’un İzmir temsilcisi Altay ile yaptığı karşılaşmada patlak veren olaylar sebebiyle kurula sevk edildiğini bildirdi.

Sergen Yalçın’dan sert açıklamalar

“Sadece rakiple oynamıyoruz onu söyleyeyim öncelikle. Sürekli hakem hataları, VAR’dan lehimize verilen penaltılar ve sürekli VAR’dan dönen pozisyonlar var.

Rıdvan’ın pozisyonu var çocuğun ağzı burnu dağıldı, hakem sarı kart ile geçiştirdi.. bilmiyorum.. bakarsınız ona pozisyon sarı kart mı kırmızı kart mı. Oyunu oynamakta zorluk çekiyoruz onu söyleyeyim öncelikle. Hakem arkadaşlar bu oyunun çok uzağındalar.

Oyunun doğallığı tamamen kaybolmuştur müsabakalarda. VAR sistemi devreye girdikten sonra oyun artık tamamen VAR’da oturan arkadaşların tamamen vereceği kararlara göre şekilleniyor Türkiye’de malesef bunu söylemek zorundayım.

Bir takımın kaderiyle oynamak bu kadar kolay mı? Kural bu ama oyunun da bir doğası var bir doğallığı var. Bu kadar ucuz bu kadar kolay penaltılar verirsen Türkiye’de maçlar çok adaletli bir şekilde cereyan etmez.

Malesef bu konuda çok sıkıntılıyız buradan Merkez Hakem Komitesine de söyleyeyim, Serdar Tatlı’ya da söyleyeyim.

turkiye futbol federasyonundan pfdk aciklamasi 3buyukler 2

Hakem arkadaşlara futbolu mu öğretirsiniz yoksa bu oyunu mu öğretirsiniz bilemiyorum neyi öğretirsiniz ama en azından lütfen böyle maç yönetmemelerini sağlayın.

Hiçbir şey olmayan maçta durup dururken VAR’a gidersen oyunun şekli bir anda değişir. Kazanabileceğim maçı bana kaybettiriyosun zaten.

Benim psikolojimi düşürüyorsun oyuncularımın moralini düşürüyorsun malesef. Bu şekilde devam etmez.

VAR’ı kaldırın çok önemli değil hiç olmazsa hakem hata yapsın hata yaptı diyelim. Kararı yanlış versin, ofsaytı kaçırsın hakem.

Oyunun bütün doğallığı gitti, artık oyun moyun kalmadı. Tamamen VAR’da oturan arkadaşların zevkine göre maç oynuyor herkes. ” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …