Umtiti Fenerbahçe’ye Gelebilir

Posted by

2016/2017 sezonunda Olimpik Lyon’dan Barcelona’ya 25 milyon Euro karşılığında transfer olduktan sonra Katalan kulübündeki ilk dönemlerinde iyi bir performans sergileyen ancak sakatlıklar nedeniyle uzun bir süreden bu yana istikrarlı bir şekilde sahada bile kalamayan Samuel Umtiti’nin devre arasında kulüpten gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ciddi bir mali krizin içerisinde yer alan ve yeni bir yapılanmaya giderek bu kötü tablonun içinden kurtulmak isteyen Barcelona’nın sakatlıklar nedeniyle düzenli olarak forma giyemeyen oyuncusunun maaş yükünden kurtulmak istediği bilinirken, Umtiti’yi kadrosuna katmak için sıraya giren takımların arasına Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe’nin de girdiği iddia ediliyor.

Umtiti Barcelona’da Yapamadı

2016/2017 sezonunda La Liga’nın ve Dünya futbolunun devi Barcelona’nın yolunu tutan Samuel Umtiti, eski günlerini arıyor. Barcelona’daki ilk döneminde iyi bir performans sergileyen ancak üst üste yaşadığı diz sakatlıkları nedeniyle kalitesinde ve performansında düşüş yaşayan Umtiti, Katalan kulübünde istenmeyen adam haline geldi. Barcelona forması giydiği 5 senede 80’den fazla resmi maç kaçıran Fransız savunmacının Barcelona’dan aldığı yüksek maaşı başka bir kulüpten alamayacağı yönündeki düşüncesi ve Barcelona’da tekrar kendini kanıtlayabileceğine dair isteği nedeniyle kulüpten ayrılmaması ekonomik sıkıntılar yaşayan Barcelona’yı probleme sürüklerken, bu birlikteliğin 2021/2022 sezonunun içerisinde bitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Katalan temsilcisinin yeni bir döneme girdiği süreçte yüksek maaş alması ve düzenli olarak forma giyememesi nedeniyle gönderilecekler listesine ilk sıralardan giren Umtiti’nin istediği son şansı da değerlendirememesiyle birlikte artık Barcelona’dan ayrılmamak konusunda ısrarcı olmayacağı iddia ediliyor. İspanyol basınından gelen son haberler, Fransız savunmacının Avrupa’da kalmak ve kendisini kanıtlamak için Fenerbahçe’nin kendisine olan ilgisinden memnun olduğu yönünde.

İspanyol Basınından İlginç İddia

İspanyol basınının ortaya attığı son iddialara göre yüksek maaşı ve Barcelona seviyesi için artık yeterli olmayan fiziği nedeniyle takımdan gönderilmek istenen Samuel Umtiti, hedeflerinden vazgeçmemek adına Avrupa kulüplerinden gelecek bir teklifi değerlendirmeye alabilir. Ancak bununla birlikte Umtiti’nin çok yüksek maaş beklentilerinin olduğu ve bu beklentilerin de Türk kulüpleri tarafından karşılanabileceği iddia ediliyor. Yapılan habere göre savunmasına kalite katmak ve üst sıralardan uzak kalmamak isteyen Fenerbahçe ile Avrupa’da kalmak ve kendisini tekrar kanıtlamak isteyen Umtiti’nin hedefleri bu doğrultuda örtüşüyor. Umtiti’nin fiziğini ve uzun bir zamandır gerileyen özgüvenini toparlayabilmesi durumunda Fenerbahçe’ye kalite katabileceğini savunan haberde iki tarafın da bu neticeyle kârlı çıkabileceği iddia ediliyor.

Savunmasında Kim-Min Jae ve Attila Szalai gibi Avrupa’nın dikkatini yakından çeken iki oyuncuyu -bulunduran Fenerbahçe, bu oyuncuların herhangi birisinin kulüpten ayrılması durumunda ortaya çıkacak boşluğu Umtiti ile doldurmayı isteyip istemeyeceği henüz belli değil. Ancak bununla birlikte Fenerbahçe de dâhil olmak üzere tüm Türk kulüplerinin, Avrupa’da istenmeyen oyuncuların yüksek maaşlarını karşılayabileceği düşüncesiyle neden kendilerine yazıldığını düşünmesi ve kendilerini sorgulaması gerekiyor. Umtiti’nin adı bir dönem de Beşiktaş ile anılmıştı.

Comments are closed.