Beşiktaş Kadın Futbol

Vodafone Park’ın İlk Kadın Futbol Müsabakası 2-0 Sona Erdi

Posted by

Beşiktaş ve Atletico Madrid kadın futbol takımları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında birbirleri ile mücadele ettiler. Oyun 2-0 skorla sona erdi, Vodafone Kupası’nı kazanan ekip İspanya temsilcisi oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar günü için özel olarak organize edilen müsabakada, Beşiktaş ve Atletico Madrid kadın futbol takımları karşı karşıya geldi. Kıran kırana ve aynı zamanda keyifle geçen müsabakada, siyah beyazlı ekip İspanyol temsilcisine 2-0 skorla mağlup oldu. Vodafone Kupası’nın sahibi ise Madrid ekibi oldu.

Goller İlk Yarıda Geldi

Oyun, Vodafone Park’ta oynanan ilk kadın futbol maçı olarak da tarihe geçen müsabakalardan biri oldu. Müsabakanın ilk golü ise 37’inci dakikada Pena Ruiz ve ardından 42’inci dakikada Olga Garcia ile geldi.

Siyah beyazlı kulüp yönetiminin de üyelerinden olan Fatih Avşar ve Fırat Fidan, müsabaka öncesinde hakem heyeti ile İspanyol ekibin kaptanına çiçek verdi.

Nefes kesen özel mücadeleyi takip edenler arasında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yer aldı. Oyun sonunda gerçekleşen ödül töreninde konuşan Kasapoğlu, kadınların baş tacı olduğunu belirterek, tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ayrıca kadınların spora olan katkısının da önemini vurgulayarak, tüm kadınları spora davet etti. Oyun sonunda gerçekleşen ödül töreninde kupa, iki takımın kaptanına beraber verildi.

Comments are closed.