YETENEKLİ OYUNCU OSAYİ’NİN BONSERVİSİ

yetenekli oyuncu osayinin bonservisi 3buyukler

Fenerbahçe’nin, İngiliz kadrosu Queens Park Rangers’tan ekibine katmış olduğu Osayi-Samuel’in maliyeti belli oldu. Önce haziran ayında takıma katılacağı açıklanan sadece sonrasında acele gereksinim doğrultusunda ocak ayına çekilen transferin mali bilgileri dikkat çekti.

Yaz geçirme döneminde olduğu benzer biçimde ara transfere de süratli bir başlangıç icra eden Fenerbahçe, en son Osayi-Samuel’in transferini açıklamıştı. Daha ilkin Nijeryalı kanat oyuncusunun sürem sonu takıma katılacağı açıklanırken, sarı-lacivertliler flaş bir hamleyle transferi erkene aldı.

Haziran 2021’de bedelsiz olarak ekibe katılacak olan ve 4 yıllık kontrat meydana getirilen 23 yaşındaki kanat oyuncusunun, takımın gereksinimleri kapsamında ocak ayında ekibe dahil edilmesi planlandı.

Normal bir transferin bedelinin 2-3 Milyon Euroyu bulabileceği, ocak ayında 6 aylık kiralık oyuncu bulmanın da oldukça zor olacağı tespit edildi.

Bu doğrultuda daha ilkin uzlaşma sağlanamayan Queens Park Rangers kulübüyle yine masaya oturuldu. Samuel’in ocak ayından itibaren Fenerbahçe’ye alınması için cüzi bir bonservis bedeli üstünde anlaşıldı.

ISRAR İŞE YARADI

Medyada yer alan haberlere göre; evvela 750 bin sterlin istek eden Championship kadrosu, hem Samuel’in ısrarla Fenerbahçe’yi istemesi aynı zamanda sarı-lacivertli kulübün ısrar eden tutumuyla görüşmeleri kolaylaştırdı.

Hem İngiliz kulübünün hem de Fenerbahçe’nin sportif direktörleri Les Ferdinand ve Emre Belözoğlu, 450 bin sterlin rakamında ortak noktayı yakalamayı başardılar.

Perotti’nin maaş yükünden de tamamen kurtulmayı planlayan sarı-lacivertliler, gelecek vaat edeceği bariz olan yetenekli futbolcuya da 1 milyon Euro’nun altında bir rakama aynı zamanda 4,5 yıllığına renklerine katmış oldu.

TRANSFER ERKENE ALINMIŞ OLDU

yetenekli oyuncu osayinin bonservisi 3buyukler 2

Fenerbahçe’den meydana getirilen resmî açıklamada da Samuel’in dönem içinde takıma alınması için QPR ile antak kalma sağlandığı, genç yıldızın kısa müddette İstanbul’a gelmiş olarak sıhhat kontrolünden geçeceği vurgulandı.

Yaz geçirme döneminde olduğu benzer biçimde ara transfere de süratli bir başlangıç icra eden Fenerbahçe, en son Bright Osayi – Samuel’in transferini açıklamıştı. Daha ilkin Nijeryalı kanat oyuncusunun sürem sonu takıma katılacağı açıklanırken, sarı-lacivertliler flaş bir hamleyle transferi erkene aldı.

Haziran 2021’de bedelsiz olarak ekibe katılacak olan ve 4 yıllık kontrat meydana getirilen 23 yaşındaki kanat oyuncusunun, takımın gereksinimleri kapsamında ocak ayında ekibe dahil edilmesi planlandı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …