Altay Bayındır Gaziantep FK Maçında Olmayacak

Posted by

Kupa karşılaşmalarında, Karacabey Belediyespor maçında kırmızı kart göre Fenerbahçeli kaleci Altay Bayındır Gaziantep FK maçında yer alamayacak.

Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır çift sarı kartla oyundan ihraç edilseydi 94. Maddenin 5. Fıkrası nedeni ile kart cezasını kupada çekecek.

Turu Atladılar ama Kaleciyi Kaybettiler

Fenerbahçe – Karacabey Beldiyespor karşısında kırmızı kart görerek oyun dışı kalmıştı. Süper Lig’de hafta sonu oynanacak olan Gaziantep FK karşılaşmasında forma giyemeyeceği açıklandı.

Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Karacabey Belediyespor’u ağırlayan Fenerbahçe 1-0 galip ayrıldığı maçta sevinemedi.

Takımın yıldız kalecisi Altay Bayındır’ın kırmızı kart görmesi ile Süper Lig maçında yer alamayacak.

28. Dakika da kırmızı kart gören genç kaleci, ceza sahası dışında topa elle müdahale ettiği için kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Karacabeyli topçu Abdullah’ın orta sahadan attığı pas için kalesinden ayrılan Altay Bayındır topa elle müdahale edince hakem Emre Kargın tarafından kırmızı kart gördü.

Altay Bayındır’ın kırmızı kartı sonrasında akıllara Süper Lig’in 13. Haftasında deplasmanda oynanacak olan Gaziantep FK karşılaşmasında forma giyemeyecek.

Altay Bayındır’ın cezalı olmasından dolayı yer alamayacağı Gaziantep FK maçında yer alması gereken ikinci kaleci Harun Tekin’in de sakat olması neni ile Oytun Özdoğan sarı lacivertli takımın kalesini koruyacak.

22 yaşındaki file bekçisi olan direkt kırmızı kart ile cezalandırıldığı için Gaziantep FK’ya karşı forma giyme şansını kaybetti.

Altay’ın kırmızı kart cezası, Tahkim Kurulu tarafından 1 maça düşürülmez is genç kaleci 14. Haftada oynanacak Medipol Başakşehir karşılaşmasında da forma giyemeyecek.

Futbol Disiplin Talimatı

Futbol Disiplin Talimatı’nın 94. maddesinde kırmızı kart gören oyuncularla ilgili, “Resmi müsabakalarda hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular, 5. Fıkra hükmü saklı kalmak koşuluyla idari tedbirlidirler ve cezaları sona erinceye kadar hiçbir resmi müsabakada oynayamazlar.” ve “Resmi müsabakalarda ikinci sarı kart nedeni işe oyundan ihraç edilen futbolcular aynı kategorideki takip eden müsabakalarda otomatik olarak cezalıdırlar.

Anılan cezanın infazı gerçekleşinceye kadar, ayrıca disiplin kurullarında cezalandırılmamışlarsa, diğer kategorilerdeki müsabakalarda oynayabilirler.” şeklinde yaptırım uygulanacağı açıklanmıştı.

Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır çift sarı kartla oyundan ihraç edilseydi 94. Maddenin 5. Fıkrası nedeni ile kart cezasını kupada çekecek.

Comments are closed.