Beşiktaş Haberleri ve Gelişmeleri

1903 yılında kurulan Beşiktaş, Türkiye’de milyonlarca taraftara sahip olan güzide kulüplerimizden bir tanesidir. Renkleri siyah ve beyaz olan köklü kulüp, Türk kulüpleri içerisinde en eski olanıdır. Türkiye’de “üç büyükler” kavramı içerisinde kendisine yer bulmuştur. Bir deyime göre ise 30 milyonu aşkın taraftara sahiptir. Bu köklü kulüp hakkında en doğru haberleri anlık ve güncel olarak bizden öğrenebilirsiniz. Bu andan itibaren Beşiktaş haberleri denince akla biz geleceğiz.

Beşiktaş, Çarşı taraftar grubu ile birlikte dünya çapında bir popülariteye sahiptir. Siyah beyazlı ekip, ligde her daim şampiyonluğa oynayan bir takımdır. Bununla birlikte sadece futbolda değil aynı zamanda basketbol, hentbol, voleybol gibi diğer branşlarda da ismini geçirmektedir.

“Bir yerde siyah beyazlı takım varsa onun ismi hiç düşünülmeden şampiyonluk adayları arasına yazılır” sözü de siyah beyazlı camia için söylenmiştir. Futbolda kendisini sürekli olarak gösteren ekip aynı zamanda diğer branşlarda da oldukça aktiftir ve spor kamuoyunu meşgul edecek pek çok habere konu olur. Beşiktaş spor haberleri konusunda artık 3buyukler.com aracılığı ile en doğru bilgilere rahatça erişebileceksiniz.

Beşiktaş Futbol Haberleri

Beşiktaş’ta futbol denilince akan sular durur. İstanbul’un merkezinde Beşiktaş isimli bir ilçeye dahi konu olan siyah beyazlılar futbol ile kalkıp futbol ile yatmaktadır. Milyonlarca taraftar her maçtan önce orada toplanmakta ve futbol takımı maçlarına yürüyerek Dolmabahçe sarayı önünden hareket etmektedir. 2023 – 2024 sezonunda Tüpraş ile imzalanan sponsorluk anlaşması ile birlikte Tüpraş Stadyumu olarak anılan stadyumda maçlarını oynamaktadır.

Vodafone

Beşiktaş Futbol Takımı, Süper Lig’de pek çok ilke imza atmayı da başarmıştır. Namağlup olarak şampiyon olan tek takım olan Beşiktaş aynı zamanda Avrupa’da da adından bahsettirmektedir. Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nde hiç yenilmeden gruplardan çıkma başarısı göstermiş olan siyah beyazlılar, bu anlamda da lider, namağlup, en çok puan toplayarak gruptan çıkan Türk takımı unvanlarını almıştır. Yani futbolda da ismini sadece ülkemizde değil aynı zamanda tüm dünyada duyurmayı başarmıştır.

3buyukler.com olarak son dakika Beşiktaş haberleri başta olmak üzere özellikle futbol alanında her haberi sizlere ilk olarak duyurmanın mutluluğunu yaşayacağız. Beşiktaş denilince akla futbol, habercilik denince ise 3buyukler olarak biz gelmekteyiz. Dolayısı ile Beşiktaş’ın bahse konu olan habercilik işleri ile ilgili ne varsa burada bulabilirsiniz.

Beşiktaş Haberleri Basketbol

Beşiktaş Basketbol Takımı, 1933 yılında Galatasaray’ın ardından kurulan basketbol takımı ilk maçını da 10 Mart 1933 yılında oynadı. İlk şampiyonluğunu ise 1974 – 1975 sezonunda TBL’de kazandı. Basketbol takımı olarak sadece erkekler değil aynı zamanda kadınlar basketbol takımı da lige renk katmaktadır. Beşiktaş denince akla ilk olarak futbol gelse dahi basketbol şubesi de oldukça eski ve köklüdür.

Beşiktaş basketbol takımı maçlarını 3.200 kişi kapasiteli Akaretler Spor Kompleksi’nde oynamaktadır. Basketbol takımının pek çok başarısı bulunmaktadır. Türkiye Basketbol Ligi’ni 2 kere şampiyon olarak tamamlamıştır. Bunun yanında 1 kere Türkiye Kupası kazanmış ve 1 kere de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanmayı başarmıştır.

Pek çok farklı kariyerli oyuncuya ev sahipliği yapan Beşiktaş’ta unutulmaz bazı basketbol oyuncuları bulunmaktadır. Böylelikle de Beşiktaş transfer haberleri kapsamında en doğru sözü bu oyuncularla zaman zaman söylemektedir.

 • Allen Iverson
 • Deron Williams
 • Carlos Arroyo
 • Khalid El-Amin
 • Kerem Tunçeri
 • Ufuk Sarıca
 • Hüseyin Beşok
 • Pops Mensah Bonsu
 • Alperen Şengün

Bu oyuncular erkek basketbol takımı ile birlikte oyun oynamış ve dünya çapında bilinirliğe sahip olmayı başarmışlardır.

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, 1956 yılında kurulmuştur. Türk Kadın Basketbol Tarihi’ne adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. 3 kere şampiyon olan takım 1 kere de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanmayı başarmıştır. En önemli başarısı ise 1970’den sonraki dönemde 6 yıl üst üste İstanbul şampiyonu olması olarak gösterilmektedir. Beşiktaş haberleri, Beşiktaş gibi köklü bir kulübün kadın basketbol takımı da elbette ilgi görmekte ve her sene kendi liginde mücadelesini başarıyla sürdürmektedir. Maçlarını da Akaretler Spor Kompleksi’nde oynamaktadır.

Beşiktaş Voleybol Haberleri

Beşiktaş voleybol takımı hem erkeklerde hem de kadınlarda mücadelesini başarıyla sürdürmektedir. Erkek voleybol takımı 1921 yılından itibaren dünya savaşlarının da sona ermesiyle canlanan voleybol liginde 4 sene üst üste şampiyonluk yaşadı. Üst üste birinciliği zamanında özellikle “Üsküdar İdman Ocağı” ismini kullansa da aslında Beşiktaş takımının bir parçası olarak mücadelesini sürdürdü.

Beşiktaş kadın voleybol takımı ise 1961 yılında kuruldu. O zamanlar ligde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin bariz hegemonyası vardı. Ancak ilerleyen süreçlerde 1965 yılında ilk defa şampiyon olarak 4 yıl üst üste şampiyon olan Galatasaray’ı geçmeyi başardı.

Beşiktaş Hentbol Haberleri

Beşiktaş haberleri ile ilgili aradığınızı bulacağınız 3buyukler.com web adresimizde Beşiktaş takımının efsane branşı olan hentbol için de haberler yapacağız. Özellikle hentbol alanında adeta bir hegemonya kuran Beşiktaş, bu alanda rakip tanımıyor.

Beşiktaş hentbol takımı, tarihinde 16 kez lig, 15 kez Türkiye Kupası, 9 kez Süper Kupa ve 2010 yılından sonra Süper Kupa olarak adlandırılan GSGM Kupası’nda ise 8 kez kazanmayı başarmıştır. Maçlarını Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynayan takım hentbol denince ilk akla gelen takımdır. 2009 – 2019 yılları arasında 11 sene üst üste şampiyonluk yaşamıştır. Bu durum dahi onun hentbol hegemonyası gerçekleştirdiğinin en büyük göstergelerinden bir tanesidir.

Beşiktaş Transfer Haberleri

Beşiktaş transfer haberleri denince bundan böyle sizleri de 3buyukler.com sitemize bekliyoruz. Özellikle yaz aylarında son dakika Beşiktaş haberleri konusunda zirve yapan ekibimiz aynı zamanda lig içerisinde de sizlere sürekli olarak transfer dedikodularını paylaşmaktadır. Transfer kazanını en doğru şekilde okuyucuları ile paylaştıran sitemiz içerisinde transfer haberleri her zaman gündem olmaya devam edecek.

mactan kareler

Beşiktaş haberleri, takımda her sene transfer dönemi oldukça heyecanlı geçer. Bu heyecan içerisinde özellikle taraftarını mutlu etmek isteyen yönetim büyük bir çaba içerisine girer. Gelecek ve gidecek olan oyuncuların ismi sürekli değişse de gündem her zaman yoğun ve doludur. İşte bu sebepten dolayı transfer gelişmelerini en hızlı şekilde, son dakika haberleri olarak vermek gerekir.

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile birlikte ligde her zaman üst sıraları zorlayan, şampiyonluğun doğal adayları arasında yer alan bir takımdır. Bu nedenle transfer piyasasında zaman zaman Beşiktaş ilgilenmese dahi bazı takımlar oyuncusu ile ilgilenirmiş gibi göstererek piyasa yapmak ister. Bunun gibi pek çok durumdan dolayı transfer zamanı siyah beyazlı ekibin her zaman dedikodusu çok yapılır. Karakartallar sadece transfer zamanı değil aynı zamanda tüm sezon boyunca transfer konusunda hareketli zamanların yaşandığı bir kulüp olarak dikkat çekmektedir.

Beşiktaş Kulüp Haberleri

Beşiktaş haberleri kapsamında sadece transfer haberleri değil aynı zamanda kulüp haberleri de her zaman dikkat çeker. Burada önemli olan nokta siyah beyazlı ekibin kulüp olarak milyonlara hitap ettiğinin bilinmesidir. Başkan ve yönetim kurulu ile birlikte oldukça büyük bir kulüp olan Beşiktaş sadece futbol ile de ilgilenmemektedir. Aynı zamanda basketboldan hentbola kadar pek çok alanda kendisini göstermektedir.

besiktas maci

Beşiktaş haberleri aynı zamanda bir de müzeye sahiptir. 11 Kasım 2001 tarihinde spor müzesi olarak açılan bu alan 2007 yılında ise ilk özel spor müzesi unvanını kazanmayı başarmıştır. Beşiktaş takımının aldığı kupaların sergilendiği bu bölümde Beşiktaş ile ilgili pek çok detaya ulaşma şansınız da bulunmaktadır.

Beşiktaş Stadyumu ile de bir bütün olmuştur. Özellikle Beşiktaş Vodafone ile 15 yıllık bir anlaşma imzalamış ve yeni stadyum kapsamında Türk Futbol Tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attılar. 42.590 kişi kapasiteli olan stadyumda şuanda Tüpraş sponsorluğu bulunmaktadır. Aynı zamanda toplamda 147 adette loca yer almaktadır.

Son dakika Beşiktaş haberleri kapsamında aslında bir diğer unsur da Beşiktaş taraftar grubudur. Çünkü kendilerine “Çarşı” diyen bu grup sadece ülkemizde değil dünya çapında büyük bir taraftar kitlesidir. Özellikle “Çarşı her şeye karşı” sloganını üretmiş ve zor zamanlarda gösterdiği dayanışma ruhu ile örnek taraftar toplulukları arasında kendisine yer bulmuştur. Beşiktaş kulübünün diğer branşlarda da büyümesinde taraftar grubunun büyük önemi vardır.

Beşiktaş futbol haricinde daha pek çok branşta varlığını sürdürmektedir. Bunlar:

 • Futbol
 • Basketbol
 • Voleybol
 • Hentbol
 • Atletizm
 • Boks
 • Güreş
 • Kürek
 • Jimnastik
 • Masa tenisi
 • Satranç
 • E- Spor
 • Kick Boks

Beşiktaş Kulüp Tarihçesi

1902 sonbaharında, Beşiktaş’ın Serencebey Mahallesi’nde, o dönemin Medine Muhafızı Osman Paşa’nın konağının bahçesinde, 22 genç spor yapmaya başladı. Bu gençler, özellikle jimnastik, güreş, halter ve diğer spor dallarına ilgi duydular. Ancak dönemin siyasi hareketleri nedeniyle gözetim altına alındılar ve bir baskın sonucu karakola götürüldüler. Ancak bazıları saray çevresine yakın olduğu için ve sadece beden hareketleri yaptıklarını söyledikleri için soruşturmaları atlattılar. Hatta Şehzade Abdülhalim gibi saray çevresinden destek gördüler. Ünlü boksör ve güreşçi Kenan Bey de sporcuların antrenmanlarına katılarak farklı spor dallarını tanıttı.

taraftar

1903 Mart’ında, Bereket Jimnastik Kulübü özel bir izinle kuruldu. Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte spor daha fazla serbestlik kazandı. 13 Nisan 1909’daki siyasi olaylardan sonra Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, İstanbul’a geldi ve Serencebey’deki gençleri bulup spor yapmaları için ikna ettiler. Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü kuruldu ve jimnastik, güreş, boks, eskrim ve atletizm gibi sporlar öne çıkan disiplinler haline geldi. Bu spor kulübü, 26 Ocak 1911’de Türkiye’nin ilk resmi spor kulüplerinden biri olarak tescil edildi. Kulüp üyelerinin sayısı hızla arttı ve kulüp merkezi birkaç kez taşındı. Sonunda 84 numaralı bir binaya yerleşti ve bahçesi spor sahasına dönüştürüldü. Beşiktaş haberleri ile sizler de bunlardan haberdar olabilirsiniz.

Beşiktaş Tarihinin Enleri ve İlkleri

Türkiye’nin spor dünyasına büyük katkılarda bulunan Beşiktaş Kulübü, birçok önemli başarıya imza atmıştır. 1903 yılında kurulan kulüp, Türkiye’nin ilk özel spor müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Beşiktaş, Türk spor tarihinde pek çok ilki gerçekleştirmiştir.

1924 yılında Beşiktaş haberleri, İstanbul Lig Şampiyonu Kupası’nı kazanarak bu alandaki başarısını taçlandırdı. 1944 yılında kazanılan ilk Başbakanlık Kupası, kulübün hızla yükselişini gösterdi. Beşiktaş, 1951 yılında kazandığı ilk Profesyonel Lig Şampiyonluğu kupasıyla Türk futbolunda adını daha fazla duyurdu.

Kulüp, Türk milli futbol takımını temsil etme hakkına sahip tek spor kulübüdür. Beşiktaş, 1956 yılında kazandığı ilk Federasyon Kupası ile Türk sporuna yeni zaferler ekledi. Ayrıca, 1991-1992 yılında namağlup olarak elde ettiği lig şampiyonluğu kupasıyla tarihe geçti.

Beşiktaş haberleri, Atatürk Kupası’nı 1999-2000 sezonunda kazanarak spor tarihinde önemli bir dönüm noktasına imza attı. 2002-2003 sezonunda 100. yılında şampiyon olan ilk Türk takımı unvanını elde etti.

Kulüp aynı zamanda, 1914 yılında Atatürk’ün ziyaret ettiği ilk spor kulübüdür. 1910 yılında Türkiye’de tescil edilen ilk spor kulübü olma unvanını taşır. Ayrıca, 1909 yılında spor tesisleri ve lokal kurma öncülüğünü yaparak sporun yaygınlaşmasına katkıda bulundu.

Beşiktaş, 15 İstanbul Ligi Şampiyonluğu ile bu alandaki rekora sahiptir. 1939-1943 yılları arasında beş yıl üst üste İstanbul Şampiyonu olan tek kulüptür. Aynı zamanda İstanbul Ligleri’nde en fazla gol atan takım unvanına sahiptir.

Beşiktaş, resmi liglerde 18 maçta 18 galibiyet elde eden tek takımdır. Ayrıca, 7 defa namağlup şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Kulüp, Türk milli takımını temsil etme hakkını kazanan tek spor kulübüdür ve 19 Centilmenlik Kupası ile sporun fair-playine verdiği önemi göstermiştir. Genç Takımlar Futbol Ligi’nde ise 30 İstanbul ve Türkiye Şampiyonluğu kazanarak genç yeteneklerin yetişmesine katkı sağlamıştır.

Beşiktaş haberleri, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın fikir babası olarak kabul edilir ve bu özel günün kanunlaşmasına öncülük etmiştir. Ayrıca, her spor branşında “Spor Okulları” açarak gençlerin sporla buluşmasını teşvik etmiştir.

Üst üste 56 maç yenilmeyen “Yenilmez Armada” olarak anılan bir döneme imza atan Beşiktaş, pek çok rekora sahiptir. Dünyanın en yüksek ses seviyeli maç rekorunu elinde tutar ve forma tarihini kitap haline getiren ilk ve tek spor kulübüdür. Şampiyonlar Ligi Grupları’nda namağlup lider bitiren ilk Türk kulübüdür. Ayrıca, 2021 yılında Süper Lig tarihinde en uzun sezonun şampiyonluğunu kazanan kulüp olarak adını yazdırmıştır.

Beşiktaş’ın logosunda Türk bayrağı bulunabilen sadece üç spor kulübünden biri olduğu da unutulmamalıdır. Beşiktaş haberleri kapsamında bu büyük ve şanlı kulüpte bilinmesi gereken her şeye değinerek taraftara en doğru bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Beşiktaş’ın En İyi 11’i

Kimilerine göre değişiklik gösterse dahi Beşiktaş haberleri ile en iyi 11 olarak nitelendirebileceğimiz bir oyuncu topluluğu bulunmaktadır. Eğer ki tarihten bugüne kadar geçen kadroda bir 11 kurulacak olsa aşağıdaki gibi olmalıdır:

 • Kaleci: Sabri Dino
 • Defans: Rıza Çalımbay, Gökhan Keskin, Ali İhsan Karayiğit, Zekeriya Alp
 • Orta Saha: Metin Tekin Hakkı Yeten, Yusuf Tunaoğlu, Sanlı Sarıalioğlu
 • Forvet: Kemal Gülçelik, Şükrü Gülesin

Bu takımdan kurulu olan Beşiktaş tarihinin en iyi 11’i olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak burada Şifo Mehmet, Sergen Yalçın gibi efsane isimlere yer verilmemiştir. Onlara da bir sonraki 11’lerde yer verilmiştir.

Beşiktaş Tarihinin En Çok Forma Giyen Oyuncular

 • Rıza Çalımbay: Beşiktaş haberleri tarihinde en fazla forma giyen oyuncu olarak bilinir. 533 resmi maçta Beşiktaş formasını giymiştir. Aynı zamanda Beşiktaş’ın efsanevi futbolcularından biridir.
 • Metin Tekin: Beşiktaş’ta 508 resmi maçta forma giymiş ve uzun yıllar kulübe hizmet etmiş bir oyuncudur.
 • Feyyaz Uçar: Beşiktaş’ın efsane forvetlerinden olan Feyyaz Uçar, 423 resmi maçta forma giyerek kulübe önemli katkılarda bulunmuştur.
 • Süleyman Seba: Beşiktaş haberleri kulübü’nün eski başkanlarından biri olarak tanınan Süleyman Seba, aynı zamanda 338 resmi maçta Beşiktaş formasını giymiştir.
 • Ali Gültiken: Beşiktaş’ın önemli oyuncularından biri olan Ali Gültiken, 363 resmi maçta forma giymiştir.

Habercilik anlamında her türlü bilgiyi bulabileceğiniz sitemizde sizlere Beşiktaş haberleri kapsamında en doğru bilgileri en güncel şekilde vereceğiz. Özellikle Beşiktaş haberleri kapsamında editörlerimiz siyah beyazlı forma ile yatıp siyah beyazlı forma ile kalkıyorlar. Bundan dolayı en iyi haberciliği sizlere biz anlık olarak haberleri sunarak gerçekleştireceğiz.