Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı

Beşiktaş erkek voleybol günümüzde başarılı voleybol takımları arasında yerini alıyor. 1926 yılında kurulan takım günümüzde halen varlığını başarılı bir şekilde sürdürüyor. 1927 ve 1930 tarihlerinde yer alan sezonların her birinde ikinci olmayı başardı. 2000’li yıllara kadar başarılı bir şekilde spor yaşantısını sürdüren Beşiktaş erkek Voleybol Takımı 2010’lı yıllara geldiğinde kapatılma gibi sorunlarla karşılaşmıştır. 2012 ve 2013 sezonunda Beşiktaş yönetimi takımı lige kapattığını oyunculara duyurmuştur. 2014 sezonuna gelindiğinde ise takım yeniden ayağa kalkarak ligde yer alacağını ifade etmiştir.

2014 sezonundan sonra mücadeleye yeniden başlayan takım ligde 2 sıralarda yerini almıştır. Ayrıca bu tarihlerde Acıbadem erkekler voleybol 1. Ligine çıkmaya hak kazanmıştır.  Bu dönemlerde Beşiktaş erkek voleybol takımı, gösterdiği direnç ve azmi ile isminden fazlasıyla söz ettirerek yaşanılan zorlukların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Beşiktaş kulübü, yaşanılan zorlukları aşabilmek için koyduğu kararlılığı ile Türk voleyboluna önemli katkı sağlamıştır. Beşiktaş yönetimi ve oyuncuları, hep birlikte çalışma ve dayanışma ruhu ile öne çıkmış, bu durum da takımın başarılarını anlamlı hale getirmiştir.

Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı
Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı

Beşiktaş erkek voleybol takımının geçmiş zamanlarda yaşadığı zorluklara karşın bugünkü başarısında, voleybol severlere vazgeçilmez zamanlar yaşatan ateşli taraftarları bulunur. Taraftarlarının takımlarına duydukları sevgi, Beşiktaş erkek voleybol takımının sahada elde ettiği zaferlere ek önemli bir güç vermiştir. Beşiktaş erkek voleybol takımının başarı hikayesi, Türk voleybolunun gelişim sürecine de olumlu etkide bulunarak, genç nesillere önemli ilham kaynağı haline gelmiştir. Beşiktaş erkek voleybol takımı, yalnızca bu zamana özgü değil, gelecek yıllar için Türk voleyboluna katkı sağlamıştır.

Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı Kadrosuna Genel Bakış

Bjk voleybol geçmiş dönemlerden bu yana pek çok başarılı oyuncu kadrosu ile çalışmış kimi zamanında iniş çıkışlarla karşılaşmıştır. Belirli dönemlerde katılım payı ödemeyen Beşiktaş yönetimi takımı bir süreliğine lige kapatmış fakat daha sonra yeniden açarak yükselmeye başlamıştır. Takımda yer alan oyuncu kadrosu her zaman başarılı isimlerden oluşmasıyla pek çok kez ligde galibiyet elde etmiştir. Takımın yaşadığı kapatılma durumları birçok kişide endişeye sebep olsa da sonrasında bu durum çözülerek istenilen noktaya gelinmiştir. Kulübün erkek voleybol branşını kapatması taraftarlarında endişe etmesine neden olmuştur. Bu takımın en önemli parçası olan büyük Beşiktaş taraftarı, kulüp ile ilişkilerini canlı tutarak, takımın açılması için büyük çaba harcamıştır. Takımın tekrardan kurulup ayağa kalkması camia da mutluluğa yol açmıştır.

Takımın yeniden oluşarak bir araya gelmesi ile erkek voleybol takımı çalışmalarında hız kazanmıştır. Büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdüren takım, zorlukların üstesinden gelerek tekrardan lig ve sonrasında Avrupa arenasında başarı yakalamayı arzuluyor. Beşiktaş erkek voleybol takımı, hocasından antrenörlerine, yardımcı ekiplerine kadar bir bütün olarak takımı toplamaya çalışıyor. Tempolu geçecek sezonda takımın oluşumu için Beşiktaş erkek voleybol takımı antrenörlerine önemli işler düşüyor. Takımın bu yolda tekrardan ayağa kalkması için büyük Beşiktaş taraftarlarına da önemli işler düşüyor. Yeniden oluşan takıma taraftarın vereceği destekle başarılar artık asla kaçınılmaz. Beşiktaş kulübü bu başarıyı elde etmek için tüm gayreti ile çalışmayı sürdürüyor.

Hem uluslararası hem de ülke içerisinde yer alan müsabakaların pek çoğunda başarı kazanmıştır. Beşiktaş Voleybol takımın güncel şekilde de müsabakalara tempolu hazırlanmaya devam ediyor.  Başarı geleneğini sürdürebilmek için deneyimli oyuncular ile güçlü hale getirilen voleybol kadrosu, taraftarların ve voleybol severlerin heyecanlarını canlı tutuyor. Beşiktaş, voleybol arenasında gösterdiği yüksek performansı ile voleybol severlere unutulmayacak anlar yaşatmayı sürdürmektedir. Beşiktaş erkek voleybol takımının voleyboldaki gücü, başarılı kadrosu ile ilişkilidir. Birçok alanda alınan galibiyetler takım içerisindeki gücü, arkadaşlığı fazlasıyla pekiştirmiştir.

Beşiktaş erkek voleybol takımı, başarısını sürdürmek için tecrübeli oyuncuları ile mücadele etse de, Beşiktaş’ı voleybol dünyasında saygın durumuna getirmiştir. Beşiktaş yönetimi, rekabeti artırabilmek için stratejik hamleler de bulunarak, başarılara odaklı hale gelmiştir. Voleybol severler ve Beşiktaş taraftarlarını heyecanlandırmak için sürekli yüksek tempoda kaliteli karşılaşmalara hazırlanıyor. Her geçen dönem de güçlü hale gelen takım, Beşiktaş oyuncuları heyecanla bekleyen geleceğe doğru ilerlemektedir. Beşiktaş erkek voleybol takımı kulübün gururu olmayı sürdürüyor. Her geçen dönemde güçlü hale gelerek, kulübün başarısını üst düzeyde yaşatmayı sürdürmektedir.

Beşiktaş Erkek Voleybol Takımının Başarıları ve Kupaları

Bjk voleybol takımı ilk kurulduğu dönemlerde 2 sırada ödül aldı.

1974 ve 1975 dönemlerinde İstanbul 1 kümede mücadelesini sürdürmeye devam etti. 1980 ve 1981’de 2. kümede şampiyon oldular. 1983 ve 1984 sezonunda 1 kümede şampiyon olmayı başardılar. Federasyon kupası ismi ile düzenlenen terfi müsabakalarında, ilk kez deplasmanda voleybol ligine yükselmeyi başardılar.  1988 ve 1989sezonunda 1 kümede şampiyon olarak yeniden kuruldu. Daha sonrasında kara kartallar voleybol 2. ligi’ne yükseldi.  2000’li yıllara gelindiğinde Beşiktaş erkek voleybol takımı birkaç kez mağlubiyet yaşasa da ligi de aynı şekilde çalışmalara devam ederek müsabakalarda yer almaya devam etti.

2014-2015 sezonuna gelindiğinde ise Acıbadem erkekler voleybol 1 Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanmıştır. Beşiktaş erkek voleybol takımı bu kısmı 8.likle tamamlayarak Avrupa turlarına katılmaya hak kazanmıştır. Daha sonrasında ise Balkan kupasında yer almaya hak kazanmıştır.

2016 ve 2017 sezonuna gelindiğinde Efeler ligine katılmaya hak kazanmıştır.

2022 ve 2023 sezonuna gelindiğinde ise katılım payını ayırmış ve yeniden ilgilerde mücadelesini vermeye karar vermiştir. Kara Kartallar erkek voleybol takımından geçmiş dönemlerden bu yana halen varlığını sürdüren ve genellikle liglerde müsabakalarda görünen takımlar arasında yerini alıyor. Türk voleybolunun köklü ve saygın kulübü olan Beşiktaş erkek voleybol takımı, zorlu karşılaşmaların üstesinden gelerek ligdeki mücadelesini sürdürüyor. Lig içerisinde de yerini sağlam duruma getirmiş.

Beşiktaş Efsanevi Erkek Voleybol Oyuncuları

Beşiktaş erkek voleybol takımında geçmişten bu yana kadroda pek çok başarılı isimler Yer almıştır. Berkay Özdemir, Ramazan Serkan Kılıç, Mehmet Almaz, Ahmet Tümer gibi oyuncuların her biri güncel kadroda yer alan aynı zamanda liglerde pek çok başarılı işe imza atan kişiler arasında yerini alıyor.

Hem geçmiş kadro daha hem günümüz kadroda pek çok zengin isme sahip olan Beşiktaş erkek Voleybol Takımı hem Avrupa’da hem de Türkiye’de liglerde pek çok başarı göstermiştir. Beşiktaş kadın voleybol maçı da aynı şekilde erkek Voleybol Takımı kadar pek çok başarıya imza atmıştır. Beşiktaş bayan voleybol takımındaki geçmişten bu yana yer alan kadrodaki isimlerin her biri efsanevi olarak pek çok özel ana imza atmıştır.  

2022 ve 2023 sezonunda yer alan voleybol takımı 2024 sezonunda da yer alması bekleniyor. Beşiktaş kulübü, Avrupa’da ve ülkemizde katıldığı liglerde birçok kupa ve şampiyonluk kazanarak tarihinde unutulmaz zamanlara imza atmıştır. Beşiktaş erkek voleybol takımının önemli başarıları yalnızca sahada değil, ayrıca saha dışı da önemli bir taraftar kitlesi ile kutlama yapmıştır. Beşiktaş erkek voleybol takımının oyuncuları yıllar içerisinde efsane isimlerden oluşan kadrosu sayesinde önemli başarılar yakalamıştır. Beşiktaş kulübünün voleybol arenasında yakaladığı başarılar, takımın ne kadar güçlü olduğu gösteriyor.