Arda Galatasaray’dan Haber Bekliyor

Arda Turan, Medipol Başakşehirspor ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Ardından Arda Turan’la ilgili kötü bir haber daha Barcelona’dan gelmişti. Bonservisini elinde bulunduran Barcelona, Arda Turan’ın artık takıma dönme gibi bir ihtimalin olmadığını söylemiş ve İspanya kapıları ünlü futbolcuya kapanmıştı. Yaşanan bütün bu olayların ardından Arda Turan’ın Galatasaray Kulübüne dönüşü ihtimalleri konuşulmaya başlamıştı. Turan, Galatasaray’ın alt yapısında yetişmişti. 32 yaşındaki ünlü futbolcunun Galatasaray’a gelişi taraftarlar ve Başkan Mustafa Cengiz tarafından istenmemişti.

 Taraftarlardan ve başkandan onay gelmemiş olmasına rağmen Fatih Terim için durum biraz farklıydı. Fatih Terim, eski öğrencisi olan Arda Turan’ı takımda görmek istediğine dair sinyaller vermişti. Terim’in başkandan ve taraftarlardan farklı düşünmesi Mustafa Cengiz ile aralarında krize eden olmuştu.

Arda Turan Krize Sebep Oldu

Fatih Terim ile başkan Mustafa Cengiz arasında Arda Turan’dan dolayı yaşanan krizin ikinci raundu başladı. Turan’ın Galatasaray’a transfer gündemdeki sıcaklığını korurken teknik direktör Fatih Terim’in oyuncunun takıma alınması için yönetimle görüşeceği ve talepte bulunacağı öğrenildi. Takımda yabancı oyuncu kontenjanının dolu olması ve yerli rotasyonun sınırlı olması gibi nedenlerden dolayı Ardan Turan’ın takıma alınmasının faydalı olacağı konusundaki fikirlerini yönetime ileteceği gelen haberler arasında.

Teknik Direktör Fatih Terim’in Arda’nın alınması konusunda çok istekli olması ve takımdaki ihtiyaçtan dolayı yönetimin transfere olumlu bakacağı iddia ediliyor. Boş mukavele imzalamaya bile hazır olan Özel hoca eşliğinde çalışmalarını devam ettiren Arda Turan, 9 yıl sonra Galatasaray formasını giymek için yönetimden haber bekliyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

3buyukler ryan kent ingiltereye geri donmeye hazirlaniyor

Ryan Kent İngiltere’ye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Fenerbahçe, geleceğe umutlu bakıyor. Sarı lacivertli takım, son olarak, Süper Lig’de Hatayspor ile karşı karşıya …