Arda Güler’in Son Performans Değerlendirmeleri

Posted by

Fenerbahçe’nin gözde milli futbolcusu Arda Güler son dönemlerde daha çok hastalıkları ile ön plana çıkıyor. Bağırsak enfeksiyonu şikayeti ile tedaviye alınan Güler Ümit milli takımın aday kadrosunda yer alırken yaşanan hastalık nedeniyle adaylık kadrosundan çıkarıldığı öğrenilmiştir. Yaklaşık bir ay önce gerçekleşen bu gelişme sunduğu başarılı performansa engel olamadı.

Özellikle Avrupa devleri arasında ilgi çeken Güler yaşadığı sakatlık olayının ardından geçen bir aylık süreçte yeniden popülerliğini korumaya başladı. Hem Türk futbolcu camiasında hem de Avrupa’da ön plana çıkan isimler arasında dikkati çekiyor. Şu anda Arda Güler‘in değeri ise 100 milyon dolara kadar ulaşıyor. Almanya’da doğup büyüyen Türk asıllı futbol oyuncusun Mesut Özil, Arda Güler için performansına yönelik doyurucu yorumlarda bulunuyor.

Başarılı bir performans sergilediği her yerden fark edilen Arda Güler’in Avrupa’da aranan isimlerden olduğunu da ifade ediyor. Arda Güler genç yaş skalasında olması ile rakipleri arasında daha çok fark ediliyor. Bu durum özellikle ileri dönemde yetiştirilerek daha yüksek rakamlarla değerini artırabileceğini düşünen Avrupa futbol kulüplerinin daha çok ilgisini çekiyor. Bu yönüyle Arda Güler bu sezonda ve önümüzdeki sezonlarda da ilgi odağı olacak gibi gözüküyor.

Performansı Bayern Münih’in Gözünden Kaçmıyor!

Arda Güler Fenerbahçe milli takım futbol kulübünde ilk 11’de sunduğu performansı ile İngiliz ve İspanyol takımlarının da ilgisini çekiyor. Henüz 17 yaşında olan futbolcu son dönemlerde Almanların da göz takibinde yer alıyor. 20 milyon Euroluk serbest kalma bedeli göz önünde bulundurularak Avrupa milli takımlarının birkaçı tarafından kadroya alınması hedefte yer alıyor.

Oyuncunun takım içi performansı popüler futbol kulübü Bayern Münih‘in de dikkatini çekti. Futbolcu için Arda Güler’in genç yaşına rağmen sunduğu performans hayran bırakacak şekilde ilgi çekiyor, yorumları da gecikmiyor. İlginç olan ise popüler Alman futbol kulübünün Türklerin Messi’si olarak adlandırdığı Arda Güler’i takımına kattıktan sonra daha yüksek bir rakamla kiralamayı düşündüğü söyleniyor.

Türk ve Dünya Basının da İlgisini Çekiyor!

Arda Güler’in transfer bedeli şu anda 400 bine ulaşıyor. Oynadığı maçlarda genç yaşına rağmen herkesin ilgi odağı haline gelen Güler gelişim sürecinde her futbol kulübünün isteyebileceği yeteneğe, kondisyona ve takım olabilme becerisine sahiptir. Bu yönüyle de pek çok takımın teknik direktörünün de dikkatini çeken bir konumda bulunuyor. Özellikle Fenerbahçe futbol kulübü için bir şans olarak görülüyor.

Arda Güler’in başarısı futbol yorumcularının da dikkatini çekiyor. Türkiye’de futbol yorumculuğu yapan aynı zamanda menajer ve teknik direktörlük görevini üstlenmiş olan eski futbol oyuncusu Sinan Engin genç oyuncu için övgü dolu sözlerde bulunuyor. Konuşmasında sürekli olarak yer verdiği Arda Güler’i Türkiye’deki yetenekli Türk oyuncuları arasında gördüğünü ifade etmekten de kaçınmıyor. Genç futbolcuya yönelik sarf edilen tüm bu övgü dolu sözler genel anlamda takım içi sunduğu performansının yansıması olarak görülebilir.

Comments are closed.