aslan galatasarayda 2. lemina donemi 3buyukler

Aslan Galatasaray’da 2.Lemina Dönemi

Posted by
aslan galatasarayda 2. lemina donemi 3buyukler

Geçen sezonu ikinci sırada tamamlayan Cim Bom, transfer sürecini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Gelecek sezonda mutlak galibiyeti hedefleyen takım, orta sahayı güçlendirmek istiyor. Bu doğrultuda eski futbolculardan Maroi Lemina gündeme alındı. Yönetim, Lemina’nın menajeri ile görüşme yapmaya başladı ve oyuncu ile ilgili bilgi aldı.

Galatasaray’ın Gündemi Yoğun

Burak Elmas ile Fatih Terim’in uyumlu çalışması ile Aslan Galatasaray’da transfer gündemi yoğun geçiyor. Yaz döneminde takımı güçlendirmek isteyen yönetim gelecek sezon mutlak galibiyeti hedefliyor. Fatih Terim’in önderliğinde transfer görüşmeleri sürerken takıma çok sayıda yeni oyuncu gelmesi bekleniyor.

İlk etapta 2 yerli oyuncuyu, Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara’yı, kadroya alan yönetim Barış Alper Yılmaz’ı da üçüncü yerli oyuncu olarak aldı. 10 numara için Rumen oyunculardan Stanciu ya da Morutan düşünülüyor.

Transfer sürecinde zor duruma düşmek istemeyen Burak Elmas, FFP yasağının kalkmasına rağmen temkinli davranmaya özen gösteriyor. Bu yüzden takımdan istemeyerek ayrılmak durumunda kalan Maroi Lemina ile tekrar görüşme yapılmak isteniyor.

aslan galatasarayda 2. lemina donemi 3buyukler 2

Lemina İle Gelişmeler

Lemina geçen sezonu Fulham’da tamamladı. Sarı kırmızılı yetkililer oyuncunun durumunu menajerine sorarak Lemina’nın kiralık gelme durumunu ve Southampton’dan bonservis alıp alamayacağını tarttı.

Lemina’nın Cim Bom’a geri dönmek istediği belirtilirken oyuncunun maaş beklentisi de soruldu. Başarılı futbolcunun menajeri hali hazırda Cagliari ile görüştüklerini aktardı.

Galatasaray’da tekrar oynamak istediğini her fırsatta dile getiren yıldız futbolcunun bunun için ücrette fedakarlık yapabileceğini belirtildi.

Galatasaray’ın henüz bir fiyat teklifi yapmadığı bildirildi. Ancak Southampton’a daha önce bildirildiği üzere 1 milyon Euro ödemeye hazır olduğunu söyleyen yönetim, Lemina’ya da 2 milyon Euro’luk teklifte bulunmaya hazırlanıyor.

aslan galatasarayda 2. lemina donemi 3buyukler 3

Lemina’nın Galatasaray ile kiralık anlaşması geçen sezonu bitmişti ve bunun üzerine başarılı oyuncu uzun süre Cim Bom’dan geri dön çağrısı beklemişti. Tatilini Bodrum’da geçiren ünlü futbolcu bu hikayenin bu şekilde yarım kalmayacağını ve Galatasaray formasını taşıdığı için gururlu olduğunu sosyal medya üzerinden ifade etmişti.

Galatasaray’da forma giydiği sürede 28 maça çıkan orta saha, 1 gol attı. Geçen sezon Fulham’da ise 30 maça çıkarken 1 golün yanında 1 asistlik performans sergiledi.