3buyukler aslan galatasarayin yeni kalecisi belli oldu

Aslan Galatasaray’ın Yeni Kalecisi Belli Oldu

Posted by
3buyukler aslan galatasarayin yeni kalecisi belli oldu

Yeni sezonda iyi bir çıkış yapmak isteyen Galatasaray, kadrosunu gençleştirmeye gayret ediyor. PSV ile hazırlık maçında büyük bir bozguna uğrayan Cim Bom, ağırlığı transfer çalışmalarına verdi.

PSV maçından sonra 4 saatte 3 transfer gerçekleştiren takımda toplam transfer sayısı 6’ya  yükseldi. Kalede Muslera’yı zorlayacak ikinci bir file bekçisi arayan yönetim, gündemine Bursaspor’la anlaşmasını yenilemeyen Ataberk Dadakdeniz’i aldı.

Sarı Kırmızılı Gündem

3buyukler aslan galatasarayin yeni kalecisi belli oldu 1

Galatasaray, yaz sezonunun en  yoğun dönemini geçiriyor. Bir yandan PSV Eidhoven ile rövanş maçına hazırlık yapılırken bir yandan da transfer görüşmeleri son hız devam ettiriliyor.

PSV ile maçında ağır bir yenilgi alan Galatasaray, PSV’ye 5-1 mağlup oldu. Bu sonuca çok sinirlenen teknik direktör Fatih Terim, oyunculara açtı ağzını yumdu gözünü. Yenilgide payı olan herkesin hesap vereceğini belirten Terim, mücadeleyi bırakmamalarını salık verdi.

PSV ile rövanş maçı 28 Temmuz Çarşamba günü Başakşehir’deki Fatih Terim Stadyumu’nda Cim Bom’un ev sahipliğinde gerçekleşecek.

PSV bozgununun ardından Galatasaray’da transferlere ağırlık verildi. Yönetim daha önce Alpaslan Öztürk’ü, Aytaç Kara’yı ve Alper Barış Yılmaz’ı kadroya dahil etmişti. Bu isimlerin yanına 3 yeni isim daha eklendi. Alexandru Cicaldau, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt’u kadroya katan sarı kırmızılılar sağ bek, sol bek ve 10 numara eksiklerini tamamlamış oldu.

Fatih Terim, transfer sürecinde kadroya genç ve dinamik isimleri katmayı planlıyor. İlk 11’de 30 yaş üstü sadece Muslera’nın oynaması bekleniyor.

Muslera’nın yanı sıra kalede ikinci bir isim olarak Bursaspor’la anlaşmasını yenilemeyen Ataberk Dadakdeniz düşünülüyor. Bu sayede Muslera’yı zorlayacak bir kaleci transfer edilmek isteniyor.

2. Kaleci Hedefi

Galatasaray, Muslera’nın arkasında  onu zorlayacak ikinci bir file bekçisi istiyor. Kadrodaki Okan Kocuk geri planda kaldığını iddia ederek Giresunspor’a kiralık olarak gitmeye razı olmuştu.

Sarı kırmızılı gündeme Bursaspor’dan Ataberk Dadakdeniz alındı.

21 yaşındaki genç kalecinin takımı ile tüm bağlantısını kesip Galatasaray’a gelmesi bekleniyor. Cim Bom, başarılı file bekçisini 2 yıllığına kiralamak istiyor.

Genç yeteneğin takımı ile prosefürleri tamamladıktan sonra İstanbul’a gelerek Galatasaray ile imza atması bekleniyor.