3buyukler baskan ahmet agaoglu degerlendirmesi

Başkan Ahmet Ağaoğlu Değerlendirmesi

Posted by
3buyukler baskan ahmet agaoglu degerlendirmesi

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda 40 maçta sahaya çıkan Trabzonspor, bu maçlarda 19 galibiyet, 14 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Böylelikle 71 puanı hanesine yazdıran bordo mavili takım, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından ligi dördüncü sırada tamamladı.

Karadeniz temsilcisinin elde ettiği bu başarıda pay sahiplerinden biri de hiç şüphesiz kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu.

Sezon içerisinde hem iyi hem de kötü yanları ile takımının arkasında duran başkan Ahmet Ağaoğlu, sezonun geneline bakıldığı zaman takımını bir adım bile olsa ileriye taşımayı başardı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun Öne Çıkan Detayları

3buyukler baskan ahmet agaoglu degerlendirmesi 1

Trabzonspor, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonuna teknik direktör Eddie Newton ile başladı. Fakat bordo mavili ekip, İngiliz teknik adam ile birlikte sezona istediği gibi bir başlangıç yapamadı.

Arka arkaya alınan mağlubiyet ve beraberlikler ile yaşanan puan kayıpları sebebiyle bordo mavili kulüp, Eddie Newton ile yollarını ayırdı.

İngiliz teknik adamı gönderme kararı alan başkan Ahmet Ağaoğlu, takımın başına ise tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’yı getirdi. Abdullah Avcı’nın teknik direktör olmasının ardından kısa süre içerisinde toparlanma evresine giren Trabzonspor, ligin ilk yarısına kadar iyi sonuçlar almaya devam etti.

Sezon arasında ise başkan Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporları ve görüşleri doğrultusunda transfer çalışmalarını yürüttü. Başta Yunan futbolcu Anastasias Bakasetas gibi önemli isimleri kadrosuna katmayı başaran başkan Ahmet Ağaoğlu, sezon tamamlanana kadar teknik direktör Abdullah Avcı ile ortaklaşa çalıştı.

Bu yüzden her fırsatta teknik ekibini ve futbolcularını destekleyen başkan Ahmet Ağaoğlu, bordo mavililerin geçen sezonun ikinci yarısında da ligin alt sıralarından üst sıralarına kadar gelmesinde pay sahibi oldu.

Başkan Ahmet Ağaoğlu Gelecek Sezona Takımını Hazırlıyor

Trabzonspor’da sezonun tamamlanmasının ardından başkan Ahmet Ağaoğlu ve teknik direktör Abdullah Avcı, yeni sezonun hazırlıklarına başladılar bile. Bir yandan kadro planlaması yapan bu ikili, diğer yandan ise transfer girişimlerini sürdürüyor.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, gelecek sezon takımı daha iyi yerde görmek istediği için yaz transfer sezonunda şimdiye kadar yaptığı 5 transfer ile önümüzdeki sezon için önemli oyuncuları kadrosuna katmayı başardı.