beIN Sports Protesto Edildi

bein sports gereken odemeleri yapmadigi icin protesto karari kulupler tarafindan uygulanmaya baslandi 3buyukler

Fatih Karagümrük – Galatasaray Maçında Futbolcular BeIN Sports’a Tepki Olarak İlk 60 Saniye Hareket Etmedi

BeIN Sports gereken yapılması gereken ödemeleri geciktirdiği ve yapmadığı için kulüpler birliği tarafından alınan protesto kararı ilk kez Süper Lig’in 13. Hafta açılış karşılaması olan Fatih Karagümrük – Galatasaray karşılaşmasında uygulandı.

18 Aralık 2020’de gerçekleştirilen Fatih Karagümrük – Galatasaray karşılaşmasının ilk 60 saniyesinde futbolcular Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpler Birliği Derneği ortak kararı çerçevesinde alınan protesto kararını uyguladılar.

Her iki takımın oyuncuları da maçın ilk 60 saniyesi hareket etmediler. Futbolcular oyuna maçın 1. dakikası tamamlandıktan sonra başladı.

bein sports gereken odemeleri yapmadigi icin protesto karari kulupler tarafindan uygulanmaya baslandi 3buyukler 2

Yayıncı kuruluş protesto eylemini ekranlara yansıtmadı. Bunun yerine müsabakanın ilk 60 saniyesi boyuncu her iki takımın ilk 11’ini ekrana verdi.

1. Lig Futbol Kulüpler Birliği Derneği ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, yayıncı kuruluş BeIN Sports’un yapması gereken ödemeleri yapmadığını belirtti ve bu durumun neticesinde Süper Lig’in 13.  ve TFF 1. Lig’in 15. haftasında protesto kararı aldı.

Alınan kararda ise bahsi geçen haftalara ait lig karşılaşmalarında takımlar maçlarının ilk 60 saniyesi boyunca hareketsiz kalacaklar.

Yayıncı Kuruluş BeIN Sports “Naklen Yayın Lisans Bedelini TFF’ye Tam Olarak Ödenmiştir.”

BeIN Sports resmi sosyal medya hesabından Süper Lig 13. Hafta açılış karşılaşması olan Fatih Karagümrük – Galatasaray karşılaşması öncesi alınan protesto kararına yönelik bir açıklamada bulundu.

Yayıncı kuruluş yaptığı açıklamada “ Digiturk olarak, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği tarafından yapılan açıklamayı büyük bir şaşkınlıkla karşıladık.

Digiturk 2020 – 2021 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF’ye tam olarak ödemiştir.

Öte yandan Digiturk, dünya çapında birçok yayıncının KOVID – 19 salgını nedeniyle yapmayı reddettiği 2019 – 2020 sezonu naklen yayın lisans ödemesini, herhangi bir kesinti uygulamadan tam olarak yapmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu ise karşılaşmaların yayın bedelleri üzerine yapılan açıklamaların ardından bir bilgilendirme paylaşımı yaptı.

TFF resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada BeIN Sports’un “Digiturk, 2020/21 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF’ye tam olarak ödemiştir.” ifadesini açık bir dil ile yalanladı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …