besiktas marionun pesine dustu yalcin israrci 3buyukler

Beşiktaş Mario’nun Peşine Düştü Yalçın Israrcı

Posted by
besiktas marionun pesine dustu yalcin israrci 3buyukler

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden ve geçtiğimiz sezona iki kupa başarısı sığdırarak dikkatleri üzerine çeken Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi heyecanını taşırken yeni transfer ataklarıyla da gündem geliyor.

Vincent Aboubakar’ın ardından başarılı bir golcünü peşine düşen Kara Kartal, gözünü Dinamo Zagreb’de forma giyen Mario Gavranovic’e dikti. 31 yaşındaki oyuncu EURO 2020 fırtınasında da İsveç formasıyla boy göstermiş ve performansıyla dikkat çekmişti.

Özellikle teknik hoca Sergen Yalçın’ın ısrarcı olduğu ismin bonservis bedelinin 3.5 milyon Euro olduğu belirtilirken kulübüyle 2023’e kadar da sözleşmesi olduğu bilinenler arasında yer alıyor.

Fakat diğer taraftan Mario’nun Kara Kartal’a sıcak bakabileceği detayları gündeme bomba gibi düştü. Mario’nun bu bakışında Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi faktörünün etkili olabileceği konuşuluyor.

128 Maç, 47 Gol, 20 Asist…

2018 yılında Rijeka’dan transfer edilen Mario’nun, şu an ki kulübü Dinamo Zagreb’in formasıyla toplam 128 maça çıktığı biliniyor. Bu maçlarda çeti mücadeleler verirken de 47 gol sevinci yaşatan isim diğer taraftan da toplam 20 asist başarısı da göstermeyi başardı.

besiktas marionun pesine dustu yalcin israrci 3buyukler 2

Performansı ve başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken isim için, Beşiktaş’ın devreye girmesi gecikmedi. Kariyerine ülkesi Lugano’da başlayan yıldız santrfor’un şu an ki takımı haricinde Alman ekiplerinden Mainz ve Schalke takımlarında da formasını terlettiği biliniyor.

Deneyimli 31 yaşındaki oyuncunun Beşiktaş’ın gelecek sezonki şampiyonluk iddiası için aranan isim olduğu düşünülüyor.

Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turuna Çıktı Bile

Zagreb formasıyla geçtiğimiz günlerde Şampiyonlar Ligi 1. ön eleme turuna çıkan santrforun, takımıyla 2-0 skorluk bir zafer elde ettiği ve 19 dakika sahada kaldığı biliniyor.

Bu karşılaşmanın ise Beşiktaş’a transfer olması ve Devler Ligi sahnesinde formasını terletmesi konusunda bir sorun ortaya koymuyor.

besiktas marionun pesine dustu yalcin israrci 3buyukler 3

UEFA kurallarına göre herhangi bir sorun olmaması Beşiktaş’a sıcak bakmasının da önünü açıyor. UEFA kurallarına göre; ön eleme turunda yer alan bir futbolcunun başka bir takımda da listeye alınabilmesi mümkün gözüküyor.

Özellikle EURO 2020’deki performansı ve Fransa kalesini havalandırmasıyla gelen gol sevinci Sergen Yalçın’ın dikkatini çekerken yönetimin bu transferde harekete geçmesine de ön ayak olduğu biliniyor.