besiktasa guzel haberler var 3buyukler

Beşiktaş’a Güzel Haberler Var

Posted by
besiktasa guzel haberler var 3buyukler

2020-21 sezonunu çifte kupayla kapatan Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın ile sözleşme uzattıktan sonra transfer çalışmalarına hız verdi. Şampiyonlar Ligi’nde mücadeleci olabilecek bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş, bu bağlamda birçok oyuncuyla ilgileniyor. Yıldız isimlerle ilgilenen siyah beyazlı yönetim, iki transferde imza aşamasına kadar gelmeyi başardı.

Beşiktaş, 2020-21 sezonunda kazanılan çifte kupada büyük pay sahibi olan Rachid Ghezzal ve bir dönem Atletico Madrid ve Chelsea formaları giyen dünyaca ünlü Brezilya asıllı İspanyol forvet Diego Costa transferlerinde sona geldi.

Bombalar Patlayacak

İki oyuncuyla da anlaşan Beşiktaş yönetimi, transferde bombaları patlatmaya hazırlanıyor. Siyah beyazlı kulüp, 2020-21 yaz transfer ve tecil döneminin son gününde kiraladığı ve Beşiktaş formasıyla harika bir performans gösteren Cezayirli kanat oyuncusu Rachid Ghezzal transferinde mutlu sona ulaşmak üzere. Oyuncunun menajeri Fazuli ile bir araya gelen Beşiktaş yönetimi, maaş konusunda Ghezzal cephesiyle ananlaşma sağladı.

besiktasa guzel haberler var 3buyukler 2

Oyuncunun menajeri Fazuli, önceki gün İngiltere’ye gidip Ghezzal’in bonservisini elinde bulunduran Leicester City kulübü ile görüştü. Beşiktaş, bu görüşme sonucunda Leicester City’i 4 milyon Euro bonservis bedeline ikna etti. Beşiktaş’ta Ghezzal transferi artık sadece imzaya kaldı.

Yalçın Çok İstiyordu

Ghezzal gibi Brezilya asıllı İspanyol forvet Diego Costa ile de temas halinde olan Beşiktaş yönetimi, oyuncuyla yapılan uzun görüşmeler sonucunda 3 milyon Euro maaş ve 2,5 milyon imza parası konularında anlaştı. Beşiktaş, son dönemlerde sakatlıklar yaşayan 32 yaşındaki Diego Costa’yı sağlık testinden geçirecek.

Diego Costa’nın sağlık testlerinde bir aksilik çıkmaması halinde dünyaca ünlü forvet, siyah beyazlı formayı giyecek. Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar’ın takımdan ayrılmasından sonra merkez forvet istediğini her fırsatta yönetime bildiren teknik direktör Sergen Yalçın’ın en çok istediği oyuncu Diego Costa idi.

besiktasa guzel haberler var 3buyukler 3

İki oyuncunun da 12 Temmuz’da İstanbul’a gelip, resmi imzaları attıktan sonra siyah beyazlı takımın sezon öncesi hazırlıklarına katılması bekleniyor.

1 Ocak tarihinden beri Boşta olan Diego Costa, kariyeri boyunca çıktığı 176 maçta 181 gol kaydetti. Galatasaray’ın da ilgilendiği Cezayirli oyuncu Rachid Ghezzal ise 2018 yılında 14 milyon Euro karşılığında Monaco’dan Leicester City’e transfer oldu. Beklenen performansı gösteremeyen oyuncu, Beşiktaş’ta kendini buldu ve 5,5 milyon euroya kadar düşen değerini 12 milyon euroya çıkardı.