Beşiktaş’ta Transfer Dalgası Samuel Umtiti

Posted by

Siyah Beyazlıların son dakika transfer haberi gündeme düştü. Süper Lig 2020 – 2021 sezonunun birincisi Kara Kartal, yeniden şampiyon olmayı hedefliyor. Bu amaçla yaz döneminde çok sayıda ismin transferine imza atan Beşiktaş, gösterdiği performans ile Avrupa’da da büyük yankı uyandırdı.

Transferin son gününde dahi çalışmalarını sürdüren Siyah Beyazlı yönetim, Mirelam Pjanic’i kadrosuna dahil etmişti. Ocak ayı transfer çalışmaları da başladı. Yetenekli sporcuların listesini oluşturan Beşiktaş, Barcelona’dan ayrılacağı düşünülen Samuel Umtiti’yi ocak ayında transfer etmek istiyor. İşte Kara Kartal’ın transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Beşiktaş, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk 8 maçında totalde 17 puan toplayarak Trabzonspor’un ardından üçüncü sırada konumlanmış durumda. Siyah Beyazlı yöneticiler, ocak ayındaki transferler için şimdiden hazırlıklara başladı. Sezon öncesinde Kara Kartal’ın radarına giren Barcelona oyuncusu Samuel Umtiti için çalışmalar başladı.

Takımdan Ayrılmak istememişti

Beşiktaş, yaz döneminde de Samuel Umtiti’yi kadrosuna dahil etmek istemişti ancak bir türlü beklenen olmadı. Siyah Beyazlı yöneticiler ocak ayında yarım kalan işi tamamlamak istiyor. 27 yaşındaki stoper, sezon öncesinde takımından ayrılmak istemiyordu.

Bu nedenle iki taraf masaya oturmamıştı. Ancak ocak ayında Samuel Umtiti’nin Barcelona’dan ayrılması bekleniyor. Dolayısıyla Beşiktaş, avantajlı bir duruma gelecek. Kara Kartal, Kamerunlu sporcuyu ikna ederek kadrosuna dahil etmenin planlarını yapıyor. Siyah Beyazlı taraftarlar da transfer konusunda heyecanlı ve olumlu netice görmek istiyor.

Katalan Ekibi Mali Krizde

Katalan ekibi, mali bir krizin ortasında kaldı. Bu nedenle giderlerini azaltmak için Samuel Umtiti’yi satmayı istiyorlar. Böylece Barcelona, gider kalemlerini azaltacak. Beşiktaş, bu sayede Miralem Pjanic transferini son gün de olsa tamamlamıştı, hedef aynı şekilde Samuel Umtiti ile de el sıkışmak. Siyah Beyazlı yöneticiler, bu fırsatı kaçırmak istemiyor.

Alınan duyumlara göre Avrupa ekipleri de 27 yaşındaki yıldız ismin peşinde. İtalyan ekiplerinden Lazio ve Fransız takımı Nice de ocak ayında Samuel Umtiti için hamle yapmayı planlıyor. Ancak Kara Kartal çok kararlı ve yetenekli oyuncuyu kimseye kaptırmak istemiyor.

Comments are closed.