Beşiktaş’ta Valentin Rosier Hareketliliği

Posted by

Sezon öncesi transfer döneminde Portekiz’in Sporting Lizbon takımından kiralanan Valentin Rosier, siyaz beyazlı takımda adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu yüzden Beşiktaş, Valentin Rosier’in takımda kalması için bütün şartlarını zorlayacağı öğrenildi.

Kara Kartal, Valentin Rosier’i takımda tutma adına bonservisini elinde bulunduran ve güncel piyasa değeri ortalama 4.5 euro olan Sporting Lizbon’a yeni bir kiralama teklifi daha yapacak.

Göstermiş olduğu performans ile başta teknik direktör Sergen Yalçın’ı mutlu eden Valentin Rosier, kısa sürede siyah beyazlı taraftarlarında en çok beğendiği oyunuculardan biri haline geldi. Bu nedenle Beşiktaş, futbolcunun kulübü ile en kısa zamanda görüşmelere başlayacak.

Erken Bir Transfer Görüşmesi

2020 – 2021 sezonunun başında Beşiktaş’a Portekiz’in Ssporting Lizbon takımından 1 yıllığına kiralık olarak gelen Valentin Rosier, ortaya koymuş olduğu performans ile neredeyse herkesin beğenisini kazandı.

Oyuncusunun takıma yapmış olduğu katkıdan oldukça memnun olan Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Valentin Rosier’in 1 yıl daha siyah beyazlı takımda oynamasını istediğini yönetime iletti.

Beşiktaş yönetimi de futbolcunun bonservisini elinde bulunduran Sporting Lizbon takımı ile erken bir transfer görüşmesi yapma kararı aldı. Bilindiği üzere Valentin Rosier’in güncel piyasa değer 4.5 milyon euro.

Bu yüksek bonservis bedeli yüzünden siyah beyazlılar, futbolcunun kulübüne 1 yıl daha kiralama teklifi yapacak.

Eğer Sporting Lizbon bu teklifi kabul etmezsse 24 yaşındaki sağ bek için bonservis görüşmelerine başlayacak. Öte yandan Beşiktaş, görüşmeler esnasında Rosier’in de takımda kalmak istemesini avantaj olarak kullanmaya çalışacak.

Valentin Rosier’in Beşiktaş Performansı

Beşiktaş’ın sezon öncesi transfer döneminde Portekiz’in Sporting Lizbon takımından transfer ettiği Valentin Rosier, bu sezon Süper Lig’de hepsi ilk  olmak üzere 18 maçta sahaya çıktı.

Ligin 24. Haftasında Beşiktaş’ın kendi sahasında oynadığı ve 1 – 0 kazandığı İttifak Holding Konyaspo maçında fileleri havalandıran Valenti Rosier, siyah beyazlı forma ile ligdeki ilk golüne imza atmıştı.

Ayrıca Süper Lig’de 8. Haftada deplasmanda Gaziantep FK ile; 11. Haftada kendi sahalarında Kasımpaşa ve 25. Haftada deplasmanda Gençlerbirliği ile oynanılan maçlarda Valentin Rosier, takım arkadaşlarına asist yapmayı başardı.

Öte yandan Ziraat Türkiye Kupası’nda da 2 maçta ilk 11 sahaya çıkan Valentin Rosier, Beşiktaş’ın 5. Tur’da Tarsus İY ile oynadığı ve 3 – 1 kazandığı maçta takımının ikinci golüne imza atmıştı.

Comments are closed.