cimbom galatasaray mutlu sona yakin 3buyukler

Cimbom Galatasaray Mutlu Sona Yakın

Posted by
cimbom galatasaray mutlu sona yakin 3buyukler

2020-21 sezonu hazırlıklarına devam eden Galatasaray, transfer çalışmalarına da hız verdi. Transferde ağır kaldığı nedeniyle taraftarı tarafından eleştirilen Galatasaray yönetimi, sürpriz bir transfer yapıp taraftarını coşturmayı planlıyor.

Galatasaray’ın hedefinde 2020-21 sezonunu Beşiktaş’ta kiralık olarak geçiren ve siyah beyazlı takımın kazandığı iki kupada büyük pay sahibi olan Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal var.

Teklif Daha İyi

Türkiye’de transferin bir numaralı gündemini Rachid Ghezzal işgal ediyor. Ghezzal, 2020-21 sezonu başında Leicester City’den Beşiktaş’a kiralandı ve 35 maçta 8 gol, 19 da asist yaparak siyah beyazlı kulübün kazandığı iki kupada büyük pay sahibi oldu.

cimbom galatasaray mutlu sona yakin 3buyukler 2

Galatasaray ve Beşiktaş, Rachid Ghezzal transferi için karşı karşıya gelmiş durumda. Beşiktaş başknaı Ahmet Nur Çebi, Ghezzal transferiyle ilgili olarak oyuncuya son tekliflerini yaptıklarını ve Ghezzal’in kararını beklediklerini belirtti.

Galatasaray’ın başkanı Burak Elmas ise, Valentin Rosier defterini kapattıklarını belirtirken sosyal medya hesabından Beşiktaş yazısını kaldıran Ghezzal’i kadroya katarak ilk yabancı transferini yapmayı planlıyor.

Yabancı oyuncu transferinde ağır kaldığı nedeniyle eleştirilen Burak Elmas, Rachid Ghezzal’i transfer etmekte kararlı. Galatasaray, Cezayirli futbolcuyu bonservisiyle kadrosuna katmayı planlıyor. Galatasaray’ın Leicester City’e yaptığı teklifin Beşiktaş’ın teklifinin 1 milyon Euro üstünde olduğu öğrenildi.

Galatasaray, Ghezzal’in İngiliz takımından kazandığı 2 milyon 700 bin euroyu da vermeye hazır. Sarı kırmızılı kulüp, Cezayirli oyuncuya 650 bin euroyu bulan bonus da önerecek. Galatasaray, Leicester City’e 5 milyon Euro bonservis, Ghezzal’e ise yıllık 2,7 milyon eurodan üç yıllık kontrat önerdi ve beklemeye geçti.

Rachid Ghezzal Kimdir?

1992 yılında Cezayirli bir ailenin çocuğu olarak Fransa’da dünyaya gelen rachid Ghezzal, futbola Olympique Lyon’un altyapısında başladı. 2012 yılında Olympique Lyon’un A takımına yükselen Ghezzal, 2017’de bedelsiz olarak Monaco’ya transfer oldu.

cimbom galatasaray mutlu sona yakin 3buyukler 3

Monaco’da iyi bir performans gösteren oyuncu, 2018 yılında 14 milyon Euro karşılığında Leicester City’e transfer oldu. Leicester formasıyla beklenen performansı veremeyen Rachid Ghezzal, 2019-20 sezonunda Fiorentina’ya, 2020-21 sezonunda ise Beşiktaş’a kiralandı. Beşiktaş formasıyla çok iyi bir performans gösteren Ghezzal, piyasa değerini 12 milyon euroya çıkardı.

Alt yaş kategorilerinde Fransa milli takımının formasını giyen Ghezzal, Cezayir milli takımıyla 19 maçta 2 gol kaydetti.