Derbide Gülen Taraf Beşiktaş 4-3’lük Galibiyeti Göğüsledi

Posted by

Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe evinde Beşiktaş’I konuk etti. Bu zorlu derbiyi kazanan taraf 4-3’lük skorla Kara Kartal oldu. Beşikta’a bu kritik derbide 4-3’lük galibiyeti getiren goller maçın 4. Ve 20. Dakikasında Vincent Aboubakar, 53. Dakikasında Necip Uysal ve 88. Dakikada N’Sakala’dan geldi.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin ardından ligin üst sıralarındaki durum değişmiş oldu. Beşiktaş derbiden aldığı 3 puan puanını 16’ya çıkartarak 4. Sıraya yerleşti. Öte yandan maçtan puansız ayrılan Fenerbahçe ise 20 puan da kalarak 3. sırada kaldı.

Ev sahibi Fenerbahçe’nin gollerini ise 34. Dakikada Cisse, 68. Ve 90+6. Dakikada Ozan Tufan kaydetti. Öte yandan Beşiktaş’ta Cyle Larin, 50. dakikada ikinci sarıdan gördüğü kırmızı kartla oyun dışı kalarak takımını 10 kişi bıraktı.

Maçın ikinci yarısında 40 dakika boyunca 10 kişi mücadele etmek zorunda kalan Kara Kartal, bu zaman diliminde güçlü rakibi karşısında 2 gol bulmayı başardı.

İstediklerimizi Yapamadık   

Süper Lig’in 10. haftasında sahasında Beşiktaş’a 4-3 mağlup olan Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut, kaybettikleri bu kritik derbinin ardından açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Erol Bulut, “Maça aslında iyi başladık. İlk dakikalarda 1-2 pozisyon vardı. Ondan sonra hiç beklemediğimiz bir pozisyonda gol yedik. O bizi bozdu.

Sonra ikinci gol geldi. Oyun disiplininden de koptuk. İstediklerimizi yapamadık” ifadelerini kullandı. Maçın henüz başında yakaladıkları net pozisyonlaru gole çeviremediklerini söyleyen Erol Bulut, “4. dakikada gol yedik.

Kalemize gelen ilk şutun gol olması moralleri biraz bozdu. 2. golden sonra oyun disiplininden koptuk. İkinci yarıda beraberliği yakalama şansımız varken bireysel hatalardan yediğimiz 3. ve 4. goller oldu.

Yakalama pozisyonunda olduğumuzda yaptığımız bireysel hatalardan maalesef bu maçı kaybetmiş olduk.” diye konuştu. Sözlerine hatalarından ders çıkaracakalarını söyleyen teknik direktör Bulut, çok fazla defans hataları yaptıklarını ve eğer üst seviyelerde oynayıp şampiyon olmak istiyorsak bu hataları minimuma düşürmeliyiz dedi.

Sözlerini hakem ile yaptığı açıklamalarla noktalayan Erol Bulut, kaybedilen maçın sorumlusunun hakem değil kendilerinin olduğunu belirtti.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Puan Durumu

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin ardından ligin üst sıralarındaki durum değişmiş oldu. Beşiktaş derbiden aldığı 3 puan puanını 16’ya çıkartarak 4. Sıraya yerleşti. Öte yandan maçtan puansız ayrılan Fenerbahçe ise 20 puan da kalarak 3. sırada kaldı.

Comments are closed.