EMRE BELÖZOĞLU ETKİSİ

Posted by

İçerisinde bulunduğumuz sezonun başından itibaren oturmuş Bir performans ortaya koyamayan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut son haftalarda yaşanan puan kayıpları ve kadrodaki oyuncular ile yaşamış olduğu sıkıntıların ardından teknik direktörlük koltuğundan ayrılmış ve yerine adı Fenerbahçe ile özdeşleşmiş olan sportif direktör Emre Belözoğlu gelmişti.

Henüz 40 yaşında olan genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun takımın yönetimine gelmesinin ardından önceki haftalarda vasat bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe adeta şahlandı.

4 MAÇTA 10 PUAN TOPLADI

Teknik direktörlük hayatına sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de başlayan genç Hoca Emre Belözoğlu takımın yönetimine gelmesinin ardından beklenenden çok daha iyi bir performans ortaya koydu. 25 Mart 2021 tarihinde sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna oturan Emre Belözoğlu takımın başında yer aldı 4 karşılaşmada Toplamda 10 puan elde ederek tüm camiayı sevince boğdu.

Teknik direktörlük koltuğunda oturmaya başladığı andan itibaren takımın başında çıkmış olduğu mücadelelerde Emin yenilgi yüzü görmeyen genç çalıştırıcı şampiyonluk yarışındaki en büyük rakipleri olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş ve sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın lig kapsamında oynadığı karşılaşmalarda yaptığı puan kayıpları nedeniyle şampiyonluk mücadelesinde iyi bir konuma geldi.

Sarı lacivertli ekip on 4 karşılaşmada kazandığı 10 puanın ardından Lider Beşiktaş ile aradaki puan farkını 3’e İndirirken bir diğer Ezeli rakibi olan Galatasaray ile puan farkını da üçe çıkarmayı başardı.

RAKİPLERİN PUAN KAYIPLARI

Lacivertli ekipte Emre Belözoğlu’nun teknik direktörlük koltuğuna oturmasının ardından lider Beşiktaş yapmış olduğu 5 Süper Lig karşılaşmasında bir yenilgi ve 2 beraberlik elde ederken toplamda 7 puan kaybetmiş oldu. Fenerbahçe’nin bir diğer rakibi olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray ise Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 4 mücadelede 2 yenilgi ve 1 beraberlik elde ederken toplamda 8 puan kaybı yaşadı.

Hal böyle iken Emre Belözoğlu’nun takımın teknik direktörlük koltuğuna oturmasının ardından yapmış olduğu 4 mücadelede Toplamda 10 puan elde etmesinin ardından sarı-lacivertliler Lider Beşiktaş ile puan farkına 3 seviyesine kadar düşürürken Galatasaray ile arasında oluşan puan farkını 3 seviyesine kadar çıkarmayı başardı.

Comments are closed.