Emre Mor Son Performans Değerlendirmesi

Emre Mor Danimarka asıllı Süper Lig takımları arasında Fenerbahçe’de orta saha mevkiinde performansını sunuyor. Türk milli futbolcu henüz 25 yaşında olmasına rağmen başarısı ile göz dolduruyor. Henüz birkaç gün önce yapılan maçtaki performansı oldukça ilgi çekti. Başakşehir ve Fenerbahçe arasında yapılan maçta 74.dakikada oyuna girerek şut ve pası ile saha içi atikliği, çevikliği ve kondisyonu dikkat çekti. 20’li yaşlarının başında olmasına rağmen kararlı mücadelesi medyanın da gündemindeydi.

Emre Mor

Atakları ile Takımını Güçlendiriyor!

Süper lig’in henüz 11. haftasındayken Başakşehir ile yapılan mücadelede 1-0 galibiyetle maç sonuçlandı. Emre Mor’un oyun içinde takım arkadaşlarına yönelik uyumlu hamleleri dikkatlerden kaçmadı. Fenerbahçe futbol kulübünde henüz sezonun başlangıcında olunmasına rağmen 6 farklı Süper Lig karşılaşmasında 5 kez kazandı ve bir kez beraberliğe kaldı. Geçen hafta Başakşehir ile yapılan müsabakada oyunun tam 74.dakikasında gidişatı değiştirebilmek için yeni bir hamleye başvuruldu. Teknik direktör jesus 3 futbolcuyu alarak yerlerine Emre Mor, Diego ve Pedroyu yerleştirdi ve oyuna bu şekilde devam edildi. Yapılan bu hamle oldukça bilinçli ve kararlıydı. Emre Mor’un ortaya koyduğu performans maçta oluşmuş kilitin yeniden açılmasını sağladı ve ortaya koyduğu başarılı oyunculuk ile övgü aldı. Emre Mor başarılı performansı ile şu ana kadar sezon içinde 13 farklı maçta bulunabildi. Bu maçların 8’inde ilk 11 kadrosunda rahatlıkla yer aldı. Henüz 25 yaşında olan oyuncu iki farklı gol ile takımına büyük moral oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında 20 Ekim günü yapılan Başakşehir Medipol ve Fenerbahçe karşılaşmasında sevindirici haber gecikmedi. Emre Mor bir süredir sakatlık geçiriyordu. Fakat

antrenmanlarda takımla beraber çalışmalara başladı duyuldu ve bu hazırlıklar sonuçsuz kalmadı.

2

Süper Lig’in 11. Haftasında Göz Doldurdu!

İstendiği ve beklendiği gibi bir performans sunabildi. Hem takım arkadaşlarından hem de teknik direktörden örgü alabilme şansı kazandı Ekim ayının başlangıcında takım için performansı ile göz dolduran oyuncu bir süre sakatlık yaşasa da Ekim ayının 11. haftasında gerçekleşen müsabakalarda yine eşsiz performansını sunabilecek bir alan oluşturdu. Sahada oldukça atletik ve kıvrak hareketleri herkesin ilgi odağı oldu. Oyuncu performansı ile yerinde durmuyor ve sahanın her bir noktasında muhakkak gibi iz bırakıyordu. Tribünler yapılan çalımlarla adeta coştu. Maç sonrasında en çok sahipsiz topu kapan oyuncu unvanına sahip olan Emre Mor sahaya çıkarken de büyük bir alkış ile karşılandı. Daha önce Dortmund forması giymiş olan Emre Mor Almanya manşetlerinde de gündem oldu. Yazılı basında Jesus yönetimindeki takım ile çalışmalarında eski performansını yakaladığı sözleri gündemi doldurdu. Henüz 25 yaşında olmasına rağmen Fatih Karagümrükspor’un kadrosunda yer alırken yaz döneminde Fenerbahçe’ye katılan başarılı oyuncu için Alman basınında şampiyonluğa yürüyor ifadeleri yer buldu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …