Ersin Destanoğlu Beşiktaş’tan Ayrılmayı Planlıyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ta işler pek yolunda gitmiyor. İlk ikide yer alan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gerisine düşen Beşiktaş; en azından üçüncü veya dördüncü sırayı almayı hedefliyor. Bu sayede, önümüzdeki sezon UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde mücadele etmeyi arzuluyor.

Şenol Güneş; 2022 – 2023 sezonunda Beşiktaş’ı çalıştırıyor. Deneyimli teknik adam; göreve gelir gelmez takımda birtakım değişiklikler yaptı. Bilhassa formsuzluğu ile dikkat çeken Ersin Destanoğlu’nu yedek kulübesine gönderdi. Kaleyi Mert Günok’a devretti. Ersin Destanoğlu; formayı unuttu. 22 yaşındaki kaleci gidişattan memnun değil! Beşiktaş’tan ayrılmak istiyor. Daha çok şans bulabileceği bir kulübe gitmeyi hayal ediyor.

3buyukler ersin destanoglu besiktas tan ayrilmayi planliyor

Genç İsim İkinci Kaleci Olmaktan Memnun Değil!

Ersin Destanoğlu; 2019 – 2020 sezonunun son maçlarından bu yana Beşiktaş’ın kalesini koruyordu. Bilhassa 2020 – 2021 sezonunda elde edilen Süper Lig şampiyonluğuna ciddi katkıda bulundu. Fakat, 2021 – 2022 sezonu ile beraber duraklama dönemine girdi. Yediği goller yüzünden ciddi eleştiriler aldı. Taraftarlarla arası bozuldu. 2020 – 2021 sezonundaki üç kupada ciddi emeği olmasına rağmen biraz da yaşından dolayı taraftarın önüne atıldı.

Şenol Güneş; deneyimli oyuncular ile çalışmayı seven bir isim! Göreve gelir gelmez, ilk olarak Ersin Destanoğlu’nu ilk 11’den kesti. Deneyimli kaleci Mert Günok’a şans verdi. Beşiktaş; Mert Günok’un kaleye geçmesinin ardından daha iyi sonuçlar almaya başladı. Bilhassa defanstaki hataların azalmaya başladığını söyleyebiliriz.

Ersin Destanoğlu’nun Mert Günok ya da Şenol Güneş ile bir sorunu bulunmuyor. Ancak, kariyerinde iyi bir noktaya geldikten ve birçok Avrupa kulübünün transfer listesine girdikten sonra bir anda yedeğe düşmeyi kabullenmek istemiyor. Bu yüzden, sezon sonunda Beşiktaş’tan ayrılmayı düşünüyor. 2001 doğumlu kaleci; menajerine takım bulması yönünde talimat verdi.

Çok Az Şans Bulmak Ersin Destanoğlu’nu Rahatsız Ediyor

3buyukler ersin destanoglu besiktas tan ayrilmayi planliyor 1

Beşiktaş yönetimi; 1 Ekim 2022 tarihinde Ersin Destanoğlu’nun sözleşmesinin uzatıldığını açıkladı. Genç kalecinin sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek. Ersin Destanoğlu’nun Transfermarkt değeri 9 milyon Euro!

Ersin Destanoğlu; bu sezon Süper Lig’de dokuz maçta görev aldı. Tüm maçlara ilk 11’de başladı ve sahada 90 dakika kaldı. Kalesinde 11 gol gördü. Üç maçı gol yemeden tamamladı. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda iki maçta 180 dakika sahada kaldı. Kalesinde üç gol gördü. 24 Ekim 2022 tarihinde oynanan ve Beşiktaş’ın 2-1 kaybettiği Hatayspor maçına ilk 11’de başladı. O maçın ardından ligde forma yüzü göremedi.

22 yaşındaki kaleci; Beşiktaş formasını ilk defa 13 Haziran 2020 tarihinde giydi. O tarihte oynanan Antalyaspor maçında kaleyi korudu. 2023 yılının Mart ayında olduğumuz şu günlerde Ersin Destanoğlu’nun bugüne kadar Beşiktaş’ta 97 maça çıktığını söyleyebiliriz. Kalesinde 116 gol gördü. 32 maçı gol yemeden tamamlamayı başardı. Genç kaleci; kariyerine Avrupa’da devam edebilir.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …