Fatih Karagümrük’ün Golcüleri İş Başında

İstanbul’ un köklü futbol kulüplerinden birisi olan Fatih Karagümrük bu sezon süper lig de çıktığı 28 karşılaşmada 10 galibiyet 10 beraberlik ve 8 mağlubiyet ile 40 puan toplayarak lig de 8. Sırada yer alıyorlar.

Bu sezon başında takımın başına getirilen İtalyan teknik adam 43 yaşındaki Andrea Pirlo ile de iyi bir uyum içinde olan Fatih Karagümrük ‘te golcü oyuncuları iş basındalar.

Süper lig de oynadıkları oyuna bakılınca sıralama olarak ligin ortasında yer alsalar da ilk 5 takım arasında yer almaları gerekiyordu.

Fatih Karagümrük süper lig de Ümraniyespor’ u 4 – 2 ‘ lik skor ile mağlup ettikten sonra bu sezon süper lig de attığı gol sayısı ile de dikkat çekiyorlar. Kırmızı siyahlı takım süper lig de attığı 60 gol ile Galatasaray ve Fenerbahçe ‘nin ardında 3. Takım olarak yer alıyorlar.

İtalyan teknik adam Andrea Pirlo ‘nun golcüleri Fabio Borini, Mbaye Diagne ve Magomed Ozdoev, atıkları goller ile süper lig de ki 8 takımdan fazla gole sahipler.

3buyukler fatih karagumruk un golculeri is basinda 1

Mbaye Diagne İle Fabio Borini Gol Yükünü Bölüştüler

Fatih Karagümrük bu sezon süper lig de attığı 60 golün 34’ ünde Fabio Borini, Mbaye Diagne’ nin imzası var.

İki tecrübeli oyuncu Fabio Borini ve Mbaye Diagne attıkları 17’ şer goller ile süper lig de ki gol krallığında 2, ve 3. Sırada yer alıyorlar.

Hücumda Fatih Karagümrük’ ün önemli isimlerinden olan ikili Fabio Borini ve Mbaye Diagne pozisyonların tamamında yer alıyorlar.

32 yaşındaki İtalyan golcü Fabio Borini Fatih Karagümrük’ te sol çizgide kanat forvet gibi yer alsa da, Mbaye Diagne gibi tam santrafor özelliğinde bir golcü değil. Fabio Borini duran toplarda da özellikle penaltıları da kullanan tecrübeli attığı goller de pozisyonun içinde hazırlanışında rol alıyor.

Fabio Borini süper lig de attığı 17 gol ile dikkat çekse de 8 ‘ de gol pası vererek gol servisleri de yaptı.

Fatih Karagümrük ‘Ün santraforu 31 yaşındaki Senegal ‘li golcü Mbaye Diagne ise bu sezon lig de attığı 17 gol ile beraber 5’ de takım arkadaşlarına gol pası verdi.

Takımın gol yükünü çeken Fabio Borini ve Mbaye Diagne sezon sonun da Fatih Karagümrük ile olan sözleşmeleri de sona erecek her iki oyu ile de henüz masaya oturmayan Karagümrük sezon sonun da bu iki ismi kadrosunda tutmakta zorlana bilir.

Magomed Ozdoev Karagümrük’ün Gizli Golcüsü Oldu

3buyukler fatih karagumruk un golculeri is basinda

Fatih Karagümrük ‘ e sezon başında kadroya katılan 30 yaşındaki Rus Orta saha Magomed Ozdoev, Fabio Borini ve Mbaye Diagne’ nin ardından takımda en golcü diğer oyuncu.

Magomed Ozdoev bu sezon Fatih Karagümrük ile 26 lig maçında 5 gol 1 de asist kakışı ile takımına destek oldu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …