FATİH TERİM GÖZÜNE ATTILA SZALAI’Yİ KESTİRDİ!

Posted by
Attila Szalai

Fatih Terim gözüne Attila Szalai’yi kestirdi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim takımı için transfer sürecini gündeme getirdi. Liglere Milli Maç arası verildiğinden bu yana herkesin gözü gururumuz, heyecanımız Milli Takımızda. Fatih Terim ise maçı sadece izlemiyor aynı zamanda da transfer ihtimalini de göz önünde tutarak yeni oyuncuları mercek altına alıyor. Attila Szalai bunlardan biri.

Fatih Terim

Fatih Terim Türkiye – Macaristan maçında Attila Szalai’yi alıcı gözle seyretti, tüm dikkatini ona verdi. Henüz daha 22 yaşında olan genç oyuncunun oyununa, oyun kurmasına ve performansına hayran kaldı teknik direktör. Ara transfer döneminde takıma önemli eklemeler, destekler yapması beklenilen Galatasaray’da zorluk çekilen alanlardan birisi şüphesiz savunma.

MARCAO’NUN DEVRE ARASINDA SATILMASI GÜNDEMDE

26 yaşındaki Marcao 2018-2019 ara transfer döneminde Galatasaray ile anlaşma imzalamıştı. 3 sezon boyunca da Sarı-Kırmızılı kulüp Marcao’ya sırasıyla 800, 850, 900 bin avro ödeme garantisi vermişti. Şimdi ise Marcao’nun devre arasında satılması gündemdeyken teknik direktör Fatih Terim onun ardından oluşacak boşluk için hazırlıksız kalmak istemiyor. Marcao yerine de Macar asıllı stoper Szalai’yi gündemine yerleştirdi.

SZALAİ SCOUT EKİBİN ARA TRANSFER LİSTESİNE GİRDİ

22 yaşındaki Macar asıllı bu genç oyuncu şu an Apollon Limasol forması giyiyor. Fatih Terim Scout listesinden yer alan bu oyuncuyu Türkiye-Macaristan maçında daha detaylı izledi ve gözüne kestirdi. Bu genç yaşında oldukça başarılı bir performans sergileyen Szalai dikkat çekici bir oyun sayesinde Fatih Terim’in radarına girdi.

ATTILA SZALAİ’NİN İSTATİSTİKLERİ

  • Üçlü defansta atak başlatan oyuncu oldu
  • Macar takımının topla en fazla temas eden ikinci oyuncusu oldu (75 kez)
  • 14 uzun topunun 10’u yerini buldu
  • Cenk Tosun’a hiç top vermedi
  • Milli Takıma karşı; 3 uzaklaştırma, 2 top çalma, 1 top kayma, 1 şut engelleme ile 7 defansif hamle yaptı
  • Performansı hiç düşmedi

Fatih Terim Atila Szalai için mevcut yönetimden Güney Kıbrıs ekibi ile temasa geçilmesini istedi. Szalai’nin şu an ki transfer ücreti 800 bin Euro civarlarında.

Apollon Limasol ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan genç oyuncuyu Galatasaray yönetimi bonservis miktarı ile kendi renklerine, sarı-kırmızıya bürümek istiyor.

Comments are closed.