Fatih Terim Kimseyi Kolay Kolay Affetmiyor

Posted by

Türk futbolda 70’li ve 80’li yıllarda hem Adana Demirspor’da hem de Galatasaray’da top koşturan Fatih Terim, daha sonra uzun yıllar boyunca teknik direktörlük kariyerindeki başarılarla adından fazlaca söz ettirdi.

Şüphesiz Türk futbolunun en iyi teknik direktörlerinde biri olan Fatih Terim, aynı zamanda babacan ama sert duruşu ve yer yer sinirli tavır ve açıklamalarıyla bilinen bir insan.

Farklı dönemlerde uzun yıllar boyunca Galatasaray’da teknik direktörlük yapan Fatih Terim, artık sarı kırmızılı ekip ile özdeşleşmiş bir duruma geldi.

Fakat Fatih Terim’in bir diğer özelliği ise kızdığı ya da sinirlendiği futbolcuları kolay kolay affetmemesi.

Fatih Terim haklı da olsa haksız da olsa eğer kendisine yanlış yapıldığına inanıyorsa karşısındaki futbolcuyu resmen siliyor.

Fatih Tekke Espri Kurbanı Olmuştu

Bir zamanların hırçın golcüsü, Trabzonspor’un eski forveti Fatih Tekke, Fatih Terim’den nasibini almış kişilerin başında geliyor.

Bir Milli maçın devre arasında Fatih Terim’e onunla ilgili küçük bir şaka yapmıştı. O zamanlar Milli takım teknik direktörü olan Fatih Terim, soyunma odasına kolunda kaptanlık bandıyla gelmişti.

Yardımcılarından biri, hocam size o bant çok yakışıyor, sizi yıllarca öyle izledik demişti. Bunun üzerine Fatih Tekke, nerede izlediniz halı sahada mı diye espri yapmıyor.

Soyunma odasındaki herkes gülüyor. Fatih Terim hariç. Bunun üzerine o maç Fatih Tekke’nin neredeyse son Milli maçı oluyor.

Zenit’te forma giyip oldukça başarılı olduğu dönemlerde bir daha Milli takım kadrosuna Fatih Terim tarafından davet edilmedi.

Volkan Demirel Örneği

Fatih Terim’den nasibini alanlardan bir başka isim ise Fenerbahçe’nin efsane kalecisi Volkan Demirel. 2014 yılında Türk Telekom Arena’da Kazakistan ile oynanan Milli maçta, Fatih Terim yönetiminde ilk 11’de görev alacak olan Volkan Demirel, maçtan önce ısınma esnasında birden stadı terketti.

Sonradan anlaşıldığı üzere, ısınma esnasında tribündeki Galatasaraylı taraftarlar, Volkan’a, eşine ve kızına küfür ediyor.

Volkan başta böyle yapmamalarını bunun bir Milli maç olduğunu söylesede, devam eden küfürlerin ardından, eldivenlerini çıkartarak stadı terkediyor.

Kendisine haber vermeden böyle bir şey yaptığı için sinirlenen Fatih Terim, Volkan Demirel’i bir daha Milli takım kadrosuna davet etmiyor. Bu olay yaşandıktan sonra uzun bir süre medyada tartışılmıştı.

Bazı kesimler Volkan’ı bir Milli maçı terk ettiği için eleştirmişti, bazı kesimler ise Fatih Terim’i oyuncusunun arkasında durmadığı için eleştirmişti.

Fakat sonuç olarak Volkan Demirel, o günden sonra Fatih Terim yönetimde bir daha Milli takım forması giyemedi.

Comments are closed.