FENERBAHÇE AZİZ YILDIRIMI MUMLA ARIYOR

fenerbahce aziz yildirimi mumla ararlar 3buyukler

Süper Lig’in sarı lacivertli köklü ekibi Fenerbahçe’nin başkanlık koltuğuna oturmasının ardından 3 sezon geçen Ali Koç taraftarların beklentilerini karşılamaktan uzak kaldı.

Sarı lacivertlilerin bir önceki başkanı Aziz Yıldırım’ın sahip olduğu 68 puan ortalaması Ali Koç döneminde 52’ye düşerken, Gol ortalaması 67’den 51’e düştü ve sarı lacivertlilerin derbi karşılaşmalarından galibiyetle ayrılma yüzdesi %45’ten %8’e düşmüş oldu.

PUAN VE GOL KARNESİ

Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe ile adı özdeşlemiş başkan Aziz Yıldırımın ardından başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç, geçtiğimiz 3 sezon boyunca beklentilerin çok altında kaldı ve sarı lacivertli taraftarları şaşkına çevirdi.

Göreve gelirken sarı lacivertli ekip Fenerbahçe için 3. Sezonun ardından verilen sözler yerine getirilmedi. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin Aziz Yıldırım döneminde süper lig kapsamında 68 puan ortalamasıyla mücadele ederken, Ali Koç ile geçirmiş olduğu 3 sezon sonunda 52 puan ortalaması elde etti.

Aziz Yıldırım döneminde Süper Lig kapsamında rakip fileleri ortalama 67 kez havalandırırken bu istatistik şimdiki başkan Ali Koç döneminde 51’e düşmüş oldu.

Sarı lacivertlilerin kaybetmede ortalaması Aziz yıldırım döneminde 5,5 iken 3 sezonun sonunda Ali Koç döneminde 9’a çıkmış oldu.

TEKNİK DİREKTÖR VE DERBİ KARNESİ

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de Ali Koç doğru teknik direktörü bulma konusunda da başarıya ulaşamadı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle genç teknik direktör ile alınan sonuçlar nedeniyle yollarını ayırmış olan ve yeni teknik direktör çalışmalarına hız kazandıran sarı lacivertli ekip Fenerbahçe, Ali Koç döneminde sezon başına 2,3 teknik direktör ortalamasını elde ederken bu istatistik Aziz yıldırım döneminde bu istatistik 21 sezonda 18 teknik direktör şeklinde 1,16 idi.

fenerbahce aziz yildirimi mumla ararlar 3buyukler 2

Ezeli rakipler ile oynanan derbi mücadeleleri ise Ali Koç döneminde başarı yakalanamayan bir başka konu oldu.

Ali Koç başkanlığında son 3 sezon içerisinde 12 lig karşılaşmasında mücadele eden sarı lacivertli ekip Fenerbahçe, bu derbi karşılaşmalarından yalnızca 1’inden sahadan 3 puanla ayrılmayı başardı. Aziz Yıldırım’ın görev yapmış olduğu süre boyuncu sarı lacivertliler derbi mücadelelerinin %45’inden galip ayrılma istatistiğini elinde bulunduruyordu.

Kanarya Aziz Yıldırım’ın görev yapmış olduğu süre zarfında transfer periyodu başına 8 oyuncuyu kadrosuna dahil ederken toplamda 13 kupa kazanmayı başardı ancak Ali Koç başkanlığında sezon başına 18 oyuncu kadroya dahil edilirken herhangi bir başarı elde edilmedi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …