3buyukler fenerbahce donny van de beek transferinde mutlu sona ulasamadi

Fenerbahçe Donny van de Beek Transferinde Mutlu Sona Ulaşamadı

Posted by

Fenerbahçe, orta saha transferini bir türlü gerçekleştiremedi. İsmi Fenerbahçe ile anılan son futbolcular Donny van de Beek ve Andre Gomes oldu. Fakat, bu iki ismin transferinden de olumlu bir sonuç alınamadı. Fenerbahçe, transfer dönemini ön libero transfer edemeden kapatmış oldu.

Hollandalı Oyuncu Takımında Kalacak

3buyukler fenerbahce donny van de beek transferinde mutlu sona ulasamadi

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Donny van de Beek, güncel tarih itibariyle, Premier Lig’in dev kulüplerinden Manchester United’da top koşturuyor. 1997 doğumlu oyuncunun bu sezon kulübünde forma şansı bulması biraz zor gözüküyor. Manchester United’ın orta sahasında Casemiro ve Eriksen gibi kalitesi ve deneyimi bir hayli yüksek isimler bulunuyor. Donny van de Beek’in bu isimleri kesme ihtimali yok denecek kadar az! Buna ek olarak, Hollandalı teknik adam Erik ten Hag da vatandaşı Donny van de Beek’i kadroda düşünmüyor. Ona pek süre vermeyecek.

Avrupa’da transfer dönemi 31 Ağustos 2023 günü sona erdi. Donny van de Beek, o tarihe kadar ciddi bir transfer teklifi alamadı. Bu yüzden, kağıt üzerinde takımında kaldı. Oyuncu, Türkiye ve Suudi Arabistan gibi transfer tahtasının açık olduğu liglerdeki kulüplerden gelecek teklifler ile ilgilenmeye başladı. Tıpkı Fenerbahçe gibi orta saha arayan Galatasaray’ın da Donny van de Beek ile ilgilendiği söyleniyordu. Ancak, sarı kırmızılı takım, tercihini Tanguy Ndombele’den yana yaptı.

Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirler, sarı lacivertli kulübün Donny van de Beek ve kulübü ile görüştüklerini ve bu transferde bir aşama kaydettiklerini söylüyorlardı. Ancak, beklenen olmadı. Donny van de Beek Manchester United’da kaldı. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi oyuncunun bu sezon forma şansı bulması zor! Ancak, Manchester United, yine de oyuncuyu kadroda tutmayı tercih etti.

Andre Gomes İşi Olmadı

3buyukler fenerbahce donny van de beek transferinde mutlu sona ulasamadi 1

Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak adına uğraş verdiği isimlerden birisi de Andre Gomes idi. Portekizli oyuncu, güncel tarih itibariyle, Premier Lig ekiplerinden Everton’da forma giyiyor. Everton, geçtiğimiz sezonu kiralık olarak Lille’de geçiren oyuncuyu 2023 – 2024 sezonunun kadrosunda düşünmüyordu. Oyuncu da Fenerbahçe’nin teklifine sıcak bakıyordu. Hatta, teknik direktör İsmail Kartal’ın da bu oyuncuyu istediğine dair iddialar vardı. Fakat, Andre Gomes işi de olmadı. Fenerbahçe, bu oyuncuyu da kadrosuna katamadı.

Fenerbahçe Sezona Hali Hazırdaki Orta Saha Rotasyonu ile Devam Edecek

Taraftarlar, takımlarının altı numara transferi yapmamasından dolayı mutsuzlar! Ancak, Fenerbahçe’nin orta saha rotasyonunda çok sayıda oyuncu bulunuyor. Ayrılacağı düşünülen Miguel Crespo takımda kaldı. Hatta, Fenerbahçe, önümüzdeki günlerde bu oyuncu ile yeni sözleşme imzalamayı düşünüyor. Buna ek olarak, Fred, Miha Zajc, İsmail Yüksek, Mert Hakan Yandaş ve Bartuğ Elmaz da orta saha rotasyonunda yer alabilecek isimler! İsmail Kartal’ın orta saha tercihlerini önümüzdeki maçlarda göreceğiz.