Fenerbahçe Teknik Direktörü Ali Koç’tan Son Dakika Açıklamaları

3buyukler ali koc tan son dakika aciklamalari 2

Fenerbahçe başkanı Ali Koç son dakika açıklamaları ile spor gündemine bomba gibi düştü. MHK ve TFF hakkında açıklamalar yapan Koç, Fenerbahçe gündemine de değinirken Türkiye’deki hakem polemiklerine yönelik de yorum yaptı. Mesut Özil transferine de değinen Ali Koç “Mesut Özil çok iyi Fenerbahçelidir. Fenerbahçe‘nin Özil’i transferinin ekonomik boyutlarını kaldırabilecek durumu yok. Bizim için gerçekleşirse güzel bir rüya olur ama gerçekleşmesi zor bir rüya.” dedi.

Beşiktaş Maçının Katili

Süper Lig’in 9. haftasında Fenerbahçe, sahasında Beşiktaş’ı ağırlamıştı. Maçta toplam 7 gol olmuş 3 tanesini de ev sahibi takım Fenerbahçe atmıştı. Sahadan 3-4’lük skor ile Beşiktaş galip ayrılırken maçtaki hakem kararları çok konuşulmuştu.

9. haftadaki Fenerbahçe – Beşiktaş maçındaki hakem kararlarına değinen Ali Koç hakemin maçı katlettiğini söyledi. Josef’in pozisyonu hakkında da konuşan Koç “Geçen hafta maçımıza bir hakem atandı, maçı katletti. Bizden de oyuncu atılmalıydı, Josef de atılmalıydı. Josef’e kırmızı vermeyecek ya da VAR’a çağırmayacaktı. Hakem bu işi yapmamalı. Josef’i tanırım. İyi bir insandır. Kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum. Ancak karate literatürüne girecek şekilde topa müdahalede bulunmaya çalıştı. Buna kırmızı vermeyecek orta hakem yoktur.” dedi.

3buyukler ali koc tan son dakika aciklamalari

Hakem Krizi

Ali Koç Can Bartu tesislerinde açıklama yaparken MHK’ye ve TFF’ye de hakem yönetimi hakkında çağrıda bulundu. Çağrısında MHK ve TFF yöneticilerine Türkiye’de bir hakem krizi olup olmadığını soran Ali Koç, “Sorun yok, problem yok deniyorsa biz de Fenerbahçe olarak yolumuzu çizeceğiz.” dedi. Türkiye’de bir hakem krizinin olduğunu dile getiren Ali Koç, bu durumun sadece bu sezona has bir sorun olmadığını da belirtti.

Hakem atamaları hakkında da konuşan Ali Koç, atamaların kura ile yapılması gerektiğini söyledi. Şu ana kadar yapılan hakem atamaların nasıl olduğunu bilmediğini söyleyen Koç, bu işin doğru yapılmadığını da açıklamalarına ekledi.

Türkiye’ye Yabancı Hakem Gelir mi?

Açıklamalarında son olarak yabancı hakem polemiğine hakkında da yorum yapan Ali Koç, “Yabancı hakem gelmesini bir Türk vatandaşı olarak ayıplarım ama mecburuz.” dedi.  Maçı doğru yönetmenin önemi hakkında konuşan Koç “Doğru şekilde maç yönetmek için insan kaynağı yaratmıyorsak bu bizim ayıbımızdır.

İnsan kaynağı var ama sistem ve dengeler yanlış. 80 milyonluk ülkede maçları adil yönetecek hakemler çıkaramıyorsak bu bizim ayıbımız. Ama ihtiyaç var mı, şu anda var.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …