FENERBAHÇE ZARAR ETTİ

fenerbahce zarar etti 3buyukler

Süper Lig kapsamında yapmış olduğu mücadeleler ve göstermiş olduğu performans sonrasında Geride kalan 33 haftada 16 kez sahadan galibiyet alarak üç puanı hanesine yazdıran sarı lacivertli ekip Fenerbahçe 6 karşılaşmada rakibi ile berabere kaldı ve 9 karşılaşmada ise sahadan boynu büyük ayrılan taraf oldu.

Sarı lacivertli ekip alma imkanı bulunduğu 96 milyon Türk Lirası puan kelimenin yalnızca 60 milyonluk miktarını bütçesine ekleyebildi. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Geride bıraktığımız 3 sezondan Ali Koç başkanlık koltuğunda otururken toplamda 138. 5 milyon Türk Lirası prim kasasına ekleyebildi.

ELİNDEKİ FIRSATI DEĞERLENDİREMEDİ

Süper Lig’de geçtiğimiz hafta Yeni Malatya Spor ile berabere kalmasının ardından Süper Lig’in şampiyonluğu yolunda ağır bir yara alan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Ali Koç’un başkanlık yapmış olduğu geçtiğimiz 3 sezonda yaşamış olduğu başarısızlıklar nedeniyle maddi anlamda birçok gelirden mahrum kaldı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle yaptığı 32 karşılaşmadan 19 galibiyet alarak üç puanı hanesine yazdırırken 6 karşılaşmada rakibi ile birer puan alan sarı-lacivertli ekip 7 mücadelede ise karşılaşmadan mağlup ayrılan taraf oldu ve toplamda 96 milyon Türk Lirası puan primi kazanma ihtimali olmasına rağmen yalnızca 60 milyon Türk Lirası kasasına koymuş oldu.

Mali anlamda sıkıntılı bir süreç yaşayan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe yaşamış olduğu puan kayıpları Ve kaçan galibiyetler sonucu maliye sıkıntılı dönemi atlatma amacıyla kasasına koyma fırsatı olduğu puan primlerini de elinin tersiyle itmiş oldu.

TOPLAM KAYIP NEREDEYSE 140 MİLYON

fenerbahce zarar etti 3buyukler 2

Niğde’de yer alan bazı haberlere göre geçtiğimiz 2019-2020 sezonunda Ligi 7 sırada bitirmiş olan ve toplamda 53 milyon Türk Lirası puan primi elde eden sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’den Ali Koç’un   başkanlık yaptığı geçtiğimiz 3 sezonda toplamda 138.5 milyon Türk lirasına kasasına koyma ihtimali varken bu paradan mahrum kaldı.

Süper Lig şampiyonluğu yaşanması halinde kasasına fazladan 20 milyon Türk Lirası prim koyma ihtimali olan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe geçtiğimiz hafta Yeni Malatyaspor ile beraber ek alınmasının ardından elde edilebilecek ekstra 20 milyon Türk lirasından da Bir nevi uzaklaşmış oldu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …