My Post 9 3

Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu İkilemi Performansı Değerlendirildi

Posted by


Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun altıncı haftasında Sarı Lacivertliler, deplasmanda Medipol Başakşehir ile kıyasıya mücadele etti. Turuncu Lacivertlilerin 2 – 0 galip geldiği maç Fenerbahçe’nin ilk 11’ini gözden geçirmesine neden oldu. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sezonun ilk mağlubiyetini alan Kanarya’da Ferdi Kadıoğlu tartışılıyor. Ferdi Kadıoğlu, Medipol Başakşehir’in sol kanat oyuncusu Edin Visca karşısında başarısız bir oyun sergiledi. İşte Kanarya’nın yoğun gündemine dair detaylar…


Fenerbahçe, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk yenilgisini İstanbul takımı ile Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda gerçekleştirdiği karşılaşmada aldı. Teknik direktör Vitor Pereira, fire vermeksizin lige devam etmek isterken bu mağlubiyet, kadrodaki oyuncuların yeniden değerlendirilmesine neden oldu.

3buyukler fenerbahcede ferdi kadioglu performasi ikilemi degerlendirildi.


Visca Karşısında Çaresizdi


Sarı Kanarya, Medipol Başakşehir ile olan mücadelesinde sol kanattaki eksikliği nedeni ile 2 – 0 mağlup durumda maçı sonlandırdı. Maç başladıktan sonra ilk 16 dakika boyunca Turuncu Lacivertli oyuncu Edin Visca, sergilediği performans ile futbolseverleri kendisine hayran bıraktı.


Çubuklu formalılardan Ferdi Kadıoğlu, antrenmanlardan beri kadrodaki ilk tercihini sol kanat mevkiinden yana kullanıyordu. Fakat, Medipol Başakşehir maçının ilk 16 dakikasında Ferdi Kadıoğlu, Edin Visca karşısında son derece kötü bir performans gösterdi. Bu nedenle 21 yaşındaki Sarı Lacivertli, sağ kanada geçmek mecburiyetinde kaldı.


Edin Visca, Fenerbahçe maçının ilk 16 dakikasında 1 kez isabetli orta açtı, 1 kez şut çekti ve aynı zamanda da Okaka’nın golü için asist üretti.

3buyukler fenerbahcede ferdi kadioglu performasi ikilemi degerlendirildi

Pereira Zorda Kaldı


Fenerbahçe’nin teknik direktörü Vitor Pereira, göreve geldiği günden beri 3 – 4 – 2 – 1 sistemini savunuyordu. Medipol Başakşehir maçında Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk yenilgisini alan Portekizli teknik adam, kanat beklerin ne denli önemli olduğunun bir kez daha farkına vardı. Ligin diğer maçlarında mağlubiyet olmaksızın yükselmek isteyen teknik hoca Vitor Pereira, Kanarya’nın ilk 11’i konusunda kararsız kaldı.


Sarı Lacivertliler, yoğun bir fikstürden geçiyor. Portekizli çalıştırıcı, hem UEFA Avrupa Ligi hem de Süper Lig’de mücadele eden Çubuklu formalılar için en iyisini seçme konusunda ince eleyip sık dokuyor.