FENERBAHÇE’DE GENÇ MACAR GÖZ DOLDURUYOR

fenerbahcede genc macar goz dolduruyor 3buyukler

Süper Lig’de çalkantılı Bir performans sergilemesine rağmen sarı-kırmızılı ekip Fenerbahçe’nin kış transfer döneminde kadrosuna dahil etmiş olduğu Macar savunma oyuncusu göstermiş olduğu performans ile Türk futbolseverlerin takdirini topluyor.

Genç futbolcu altyapı kariyerine Ülkesi Macaristan Ligi’nde başlamış ardından Kıbrıs Rum Kesimi Ligi’nde forma giymişti bu denli birlikte forma giyen bir futbolcu için 2 milyon euro bonservis bedeli biraz fazla görünse de Szalai sadece 2 ay gibi kısa bir süreden değerini ikiye katlamayı başardı.

SERDAR SZALAİ İKİLİSİ

 Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe geçtiğimiz 3 yılda Ali Koç’un başkanlık koltuğuna oturmasının ardından 50’den fazla oyuncuyu kadrosuna dahil etti ve yollarını ayırdı. Bu 3 yıl içerisinde birçok yeni oyuncuyu kadrosuna dahil eden ancak stoper mevkisinde bir türlü aradığını bulamayan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Macar oyuncunun gelmesinin ardından derin bir nefes aldı.

Sarı lacivertliler 2018-2019 sezonunda Diego Reyes Sadık çiftpınar Serdar aziz ve Martin Skrtel gibi isimlerini kadrosuna dahil ederken zanka Falette ve Adil Rami gibi oyuncuları da kadrosuna dahil etmiş ama istenen performansı alamayınca oyuncular ile yollar ayrılmıştı.

Sarı lacivertliler de savunmanın vazgeçilmez ismi olan Serdar Aziz’in yanında forma giyecek ve onunla iyi bir ikili oluşturacak alternatifler düşünmeye başlanırken bazı haftalarda Jailson ve Luiz Gustavo bu mevki için kullanılmış sonuç alınamamıştı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle kadrosuna Tisserand ve Lemos’u daireden sarı-lacivertli ekip ligin ilk yarısında savunma hattı ikililerin de birçok karşılaşmada değişiklik yapmıştı. Genç Macar futbolcunun kadroya dahil edilmesi ile sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin stoper mevkiinde ki sorunu ortadan kalktı.

İSTATİSTİKLERE DE YANSIYOR

fenerbahcede genc macar goz dolduruyor 3buyukler 2

Stoper mevkiinde forma giyen bir futbolcuya göre çok daha Teknik iyi pas yapabilen ve soğukkanlı olması yetenekli Macar futbolcu ön plana çıkaran en önemli özelliklerinden sadece bazıları.

Yabancı kaynaklarda yer alan verilere göre Macar futbolcu takıma dahil olduğu zamandan Dora Süper Lig kapsamından en fazla ileriye dönük isabetli pas yapan stoper oyuncusu durumunda bulunuyor. Ayrıca genç Macar futbolcu bu mevkide oynayan takım arkadaşlarından maç başına 13 fazla isabetli pası bulunuyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …