fenerbahcede gidecekler belli oluyor 3buyukler

Fenerbahçe’de Gidecekler Belli Oluyor

Posted by
fenerbahcede gidecekler belli oluyor 3buyukler

2020-21 sezonunu üçüncü sırada bitirdikten sonra Vitor Pereira ile anlaşan Fenerbahçe’de yeni sezonun kadrosu şekillenmeye başlıyor. Vitor Pereira’nın onayı üzerine transferde aceleci davranmayan sarı lacivertli yönetim, öncelikle takımdan ayrılacak oyuncuların netleşmesini bekliyor.

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Düzce’deki Topuk Yaylası kampı sonrasında yönetime verdiği raporda bazı isimlerle yolların ayrılmasını istediğini yönetime iletti.

Önce Ayrılık, Sonra Transfer

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı kurallara göre kadrosunda 27 oyuncu bulundurabilecek olan Süper Lig takımlarında bu 27 oyuncunun en fazla 14 tanesi yabancı olabilecek.

Topuk Yaylası sonrası çalışmalarını Samandıra tesislerinde yürüten Fenerbahçe’nin kadrosunda ise tam 31 futbolcu var.

fenerbahcede gidecekler belli oluyor 3buyukler 2

Fenerbahçe yönetimi, bu nedenle yeni transferlerin yapılmasından önce teknik direktör Vitor Pereira’nın raporunda belirttiği oyuncularla yollarını ayırmayı planlıyor. Fenerbahçe iç transfer yapmasa dahi ikisi yabancı olmak üzere dört oyuncuyla yollarını ayırmak zorunda.

Teknik direktör Vitor Pereira’nın isteği üzerine iki ilk on bir oyuncusu transfer etmeyi planlayan Fenerbahçe’nin tam dört yabancı oyuncuyla yollarını ayırması gerekiyor.

Teknik direktör Vitor Pereira, takımda düşünmediği dört ismi belirledi ve yönetime iletti.

O İsimler

Fenerbahçe’de ayrılması gündemde olan isimlerin en başında Nabil Dirar geliyor. 35 yaşındaki Faslı sağ bek, Vitor Pereira’nın planlarında yer almıyor. 2017 yılında Fransa’nın Monaco takımından 3,5 milyon Euro karşılığında transfer edilen Dirar, sarı lacivertli formayla isteneni verememiş ve 2020-21 sezonunun devre arasında Belçika’nı Club Brugge takımına kiralanmıştı. Dirar’ın Fenerbahçe ile 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen bir diğer isim de Danimarkalı stoper Zanka. Stoper rotasyonu bir hayli geniş olan Fenerbahçe’de Zanka forma adaylarından biri değil. Sarı lacivertli kulüp, 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan Zanka’yı elden çıkarma planları yapıyor.

fenerbahcede gidecekler belli oluyor 3buyukler 3

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın kadroda düşünmediği isimlerden biri de 25 yaşındaki İsviçreli forvet Kemal Ademi. Fenerbahçe formasıyla istenen performansın çok uzağında kalan Ademi, 2020-21 sezonunun ikinci yarısında Fatih Karagümrük’e kiralandı. Ademi ile Göztepe’nin ilgilendiği iddia ediliyor.

2020-21 sezonu başında Kasımpaşa’dan transfer edilen Mame Thiam’ın da Vitor Pereira’nın sisteminde yeri yok. Vitor Pereira, oturtmak istediği sistem için çok yavaş kalan oyuncuyla yolların ayrılmasını istiyor.