3buyukler fenerbahcede yeni donem basliyor 3 1

Fenerbahçe’de Yeni Dönem Başlıyor

Posted by

2021 – 2022 sezonuna şampiyonluk hedefiyle hazırlanan Fenerbahçe; Topuk Yaylası kampının ardından yurtdışında çalışmalarına devam edecek.

Haziran ayında yapılan seçimle üç yıl daha Fenerbahçe başkanı olmaya hak kazanan Ali Koç; ilk dönemine kıyasla farklı hareket ediyor.

3buyukler fenerbahcede yeni donem basliyor

Transferde acele etmeyen ve birkaç oyuncu dışında kimseyi transfer etmeyi düşünmeyen Ali Koç; kulübe yeni bir kimlik kazandırma konusunda kararlı!

Bu noktada, sarı lacivertli takımda maçların ardından oyuncuların rakip futbolcularla forma değişimi yapmasına izin verilmeyecek. Çünkü, her oyuncunun maçta giymiş olduğu forma; açık arttırma ile satışa sunulacak.

Fenerbahçe’de Forma Satışı Dönemi Başlayacak

Herkesin bildiği gibi futbolcuların maçın ardından formalarını rakip takım futbolcularının formalarıyla değiştirmesi bir gelenek halini almıştı. Bu noktada, kulübe gelir kazandırmayı hedefleyen Fenerbahçe yönetimi; formaların satışa sunulması önerisinde bulundu.

Bu kararın kabul edilmesiyle beraber Fenerbahçeli oyuncular; maçların ardından giymiş oldukları formaları takımın malzemecisine teslim edecekler.

3buyukler fenerbahcede yeni donem basliyor 3

Fenerbahçe; bu uygulamayı 2020  – 2021 sezonunun son haftalarında da hayata geçirmişti. Bazı oyuncuların maçta giymiş oldukları formaların satışa çıkarıldığı biliniyordu. Bilhassa taraftarlar bu uygulamaya ciddi ilgi gösterdiler.

Kulübe gelir sağlamayı hedefleyen Fenerbahçe; futbolcuların formalarını evlerine götürmesine de izin vermeyecek. Sonuç olarak, maçların ardından giyilen formalar; açık arttırma ile satışa çıkarılacak. En yüksek teklifi veren kişi formaya sahip olacak.

Bu uygulama sayesinde Fenerbahçe’nin ciddi bir gelir elde etmesi hedefleniyor.

Fenerbahçe Resmi Sitesinde Açık Arttırma Bölümü Oluşturulacak

Fenerbahçe’nin hayata geçirmiş olduğu bu uygulama; diğer kulüplerin de dikkatini çekti. Kulüpler Birliği’nin de Fenerbahçe’nin bu uygulamasını diğer kulüplere örnek olarak gösterdiği ifade ediliyor. Hatta, bazı kulüplerin de tıpkı Fenerbahçe gibi kendi oyuncularının maçta giymiş oldukları formaları açık arttırma ile satmayı planladıkları söyleniyor.

Fenerbahçe’de bu uygulamanın hayata geçmesi için Fenerium’da açık arttırma bölümü oluşturuldu. Bunun yanı sıra, resmi sitede de bu konuyla ilgili bir bölüm oluşturulması hedefleniyor.

3buyukler fenerbahcede yeni donem basliyor 2

Ocak ayında Fenerbahçe’ye transfer olan Mesut Özil’in Ankaragücü maçında giymiş olduğu forma; açık arttırma ile satışa çıkarılmıştı. Formanın 5 bin 600 TL’ye satılması; önemli bir gelişme olarak dikkat çekmişti.