vitor ongorsel

Fenerbahçe’de Yeni Transferler Tüm Dengeleri Değiştirdi

Posted by

2013 – 2014 sezonundan bu yana şampiyon olamayan Fenerbahçe; bu sezon bu şanssızlığına son vermek istiyor. Sezona Vitor Pereira yönetiminde umut dolu bir şekilde başlayan sarı lacivertli takım; ligde şu ana kadar oynadığı üç maçın tamamını da kazandı. Bunun yanı sıra, UEFA Avrupa Ligi’nde grup aşamasına kalmayı başardı. Fenerbahçe’de her şey yolunda gidiyor. Hatta, yapılan ve yapılması düşünülen yeni transferler sayesinde forma savaşı da bir hayli kızışacak.

Fenerbahçe’de Kadroda Yer Bulmak Bir Hayli Zorlaşacak!

diego

Fenerbahçe’de son olarak kanat oyuncusu Diego Rossi, forvet Mergim Berisha ve orta saha oyuncusu Max Meyer transfer edildi. Bu isimlerin gelişiyle beraber ilk 11’de yer bulmak bir hayli zorlaşacak. Fenerbahçe; sezon başından bu yana 3-4-2-1 veya 3-4-3 sistemi ile mücadele ediyor. Kalede Altay Bayındır’ın yeri garanti gözüküyor. Defansta Tisserand, Min Jae Kim ve Szalai forma şansı bulması muhtemel isimler! Serdar Aziz ve Novak da stoper olarak görev bekleyecekler. Orta sahanın sağında Nazım Sangare, solunda Ferdi Kadıoğlu, merkez orta sahada ise Jose Sosa ve Luiz Gustavo; forma şansı bulmaya en yakın isimler! İleri üçlüde ise Berisha’nın yeri garanti! Valencia, Mesut Özil, Pelkas, Diego Rossi, Osayi Samuel, İrfan Can gibi oyuncular da kalan iki pozisyon için mücadele edecekler.

Fenerbahçe; transferin son günlerinde merkez orta saha oyuncusu Miguel Crespo’yu kadrosuna kattı. Portekizli oyuncunun Luiz Gustavo ve Jose Sosa’yı yedeklemesi düşünülüyor. Bunun yanı sıra, şartlar uygun olduğu takdirde sağ ve sol kanada da iki oyuncu transfer edilecek. Hatta, bir de stoper takviyesi yapılması düşünülüyor.

crespo1

Fenerbahçe’de Mesut Özil’in Yeri Bile Garanti Değil!

Fenerbahçe’de hem merkez orta saha hem de hücum hattında çok sayıda seçenek bulunuyor. Ocak ayında transfer edilen Mesut Özil’in görev aldığı forvet arkasında Dimitrios Pelkas, Max Meyer, İrfan Can Kahveci gibi alternatiflerin olduğunu söylemek gerekir. Bir başka deyişle, dünyaca ünlü yıldız dahi yedek kalabilir. Vitor Pereira’nın bu kadar oyuncu arasından nasıl bir ilk 11’i sahaya süreceği merak ediliyor.

vitor