Fenerbahçe’den Transfer Haberi

Posted by

Fenerbahçe yönetimi yeniden harekete geçti. Fenerbahçe ocak ayında Samuel Kalu ile kanatlan-maya hazırlanıyor.

Takımın kanatlarında yaşanan sıkıntılar nedeni ile Fenerbahçe kulüp yönetimi ise kanatlara yeni bir transfer almayı gündeme getirdi.

Fenerbahçe Kalu ile Kanatlanacak

Fenerbahçe’de kadroya dahil edilen Perotti, Valencia ve Thiam’dan beklenen performansı alamadı. Bu durum üzerine teknik heyet kanatlara takviye isimlerin alınması gerektiğini düşündü.

Takımın teknik direktörü Erol Bulut takım için kanatlara destek istedi, Sezon başında yapılan transferlerden beklenen performansın alınamadığını gözlemleyen Erol Bulut, Lig’deki iddiasını devam ettirmek ve özellikle kanatlardaki sorunu çözmek için yaz sezonundaki transfer dönemini beklememek gerektiğini kanatlar için ara transfer döneminin değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Yaz transfer döneminde istenen Samuel Kalu’yu tekrardan gündemine alan sarı lacivertli takım, Nijeryalı oyuncuyu devre arasında transfer etmek istediğini ve harekete geçtiğini belirtti.

Ara Transferde Sezonunda Harekete Geçilecek

Sakatlık yaşayan Diego Perotti’nin yanı sıra Enner Valencia ve Mame Thiam’dan memnun kalmayan teknik heyet ligin ileriki zamanlarında zorluk yaşamamak için kanatlara takviye istedi.

İlk olarak ise yaz transferi döneminde takıma dahil edilmek istenen Samuel Kalu için erkenden harekete geçti. Yönetimin yazın transferini bitiremediği 23 yaşındaki Kalu için kısa süre içinde kulübü Bordeaux ile görüşeceği belirtildi.

Yaz transfer döneminde istenen Samuel Kalu’yu tekrardan gündemine alan sarı lacivertli takım, Nijeryalı oyuncuyu devre arasında transfer etmek istediğini ve harekete geçtiğini belirtti.

Nijeryalı oyuncunun kulübünden önce menajeri ile temasa geçildi. Bu sezonda maç başına 7,5 kez başarılı top süren Fenerbahçe’de bu istatistik de kanatların başarılı bir şekilde performans sergilemediğini ispatladı.

Sarı lacivertli takım, Kalu ile kanatlardaki sorunu ara transfer döneminde çözmek istiyor. Fener’in yeniden gündemine aldığı Kalu, sürati ve top tekniği ile öne çıkıyor.

Nijeryalı yıldız oyuncu sarı lacivertli takımın kanat sorunu sona erdirebilir. Yetenekli bir kanat oyuncusu olmasından kaynaklı Fenerbahçe yıldız oyuncunun transfer adımları için yaz sezonu beklemeden ara transfer sezonunda takıma dahil etmek istiyor.

Her iki kanatta da forma giyebilme yeteneğine sahip olan Samuel Kalu, bu sezon Bourdeaux’ta 7 maçta 2 gol attı, 1 asistle oynadı aynı zamanda 3 gole de katkı sağladı.

Comments are closed.