3buyukler fenerbahce nin kalesinde altay bayindir dominik livakovic degisimi yasanacak

Fenerbahçe’nin Kalesinde Altay Bayındır – Dominik Livakovic Değişimi Yaşanacak

Posted by

Yeni sezon öncesinde çok sayıda oyuncuyu kadrosuna katarak transfer şampiyonu olan Fenerbahçe, bu başarısını saha içerisinde de göstermek istiyor. Deneyimli teknik adam İsmail Kartal, şu ana kadar Fenerbahçe’nin başında çıkmış olduğu altı maçı da kazanmasını bildi. Her ne kadar Fenerbahçe’nin bazı maçlarda ortaya koyduğu oyun beğenilmemiş olsa da bu durum alınan galibiyetleri gölgelemiyor.

Fenerbahçe, transfer çalışmalarına devam ediyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe son olarak Fred ve Cengiz Ünder’i kadrosuna katmıştı. Yaklaşık on gündür herhangi bir oyuncuyu transfer etmeyen Fenerbahçe’de hedef Dominik Livakovic’in işini bitirmek!

Hırvat Kaleci İstanbul’a Gelmeye Hazırlanıyor

3buyukler fenerbahce nin kalesinde altay bayindir dominik livakovic degisimi yasanacak

Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana Dominik Livakovic’i kadrosuna katmaya çalışıyor. Bu transferi bitirmek adına Haziran ayından bu yana çaba harcayan Fenerbahçe, çok fazla engel ile karşılaştı. Aslında oyuncu ve kulübü ile çok uzun süre önce anlaşılmıştı. Hatta, Dominik Livakovic’in Temmuz ayı içerisinde Türkiye’ye geleceği iddia ediliyordu. Fakat, bu transfer, araya giren bir Suudi Arabistan kulübü yüzünden gerçekleşmedi. Söz konusu kulüp, bilhassa oyuncuya çok daha ciddi bir teklifte bulundu. Bu teklif, oyuncunun aklını karıştırdı.

Dinamo Zagreb ise oyuncuyu kadrosuna katmaya çalışan Fenerbahçe’den en başından bu yana 10 milyon Euro istiyordu. Fenerbahçe ise Dinamo Zagreb’e son olarak 9+1 milyon Euro teklif etti. Dinamo Zagreb, söz konusu teklife evet dedi. Bu defa da ortaya Hırvat kulübünün Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları çıktı. Dinamo Zagreb, UEFA Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda Yunanistan’ın AEK Atina takımı ile karşı karşıya geldi. Rakibine elendi. Yeni adresi UEFA Avrupa Ligi oldu. Dominik Livakovic, takımının UEFA Şampiyonlar Ligi macerasının sona ermesinden dolayı rahatladı.

Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Dominik Livakovic’in birkaç gün içerisinde Fenerbahçe için İstanbul’a geleceğinden bahsetti. Daha önce de söylediğimiz gibi Fenerbahçe oyuncu için Dinamo Zagreb’e 9+1 milyon Euro ödeyecek. Oyuncuya ise yıllık iki milyon Euro verilecek. Ayrıca, oyuncu ile 4+1 yıllık sözleşme imzalanacak.

Altay Bayındır’ın Yeni Adresi Manchester United Oldu

3buyukler fenerbahce nin kalesinde altay bayindir dominik livakovic degisimi yasanacak 1

Fenerbahçe, şu ana kadar yapmış olduğu oyuncu satışlarından 50 milyon Euro’ya yakın bir para kazandı. Sarı lacivertli takımın satmaya hazırlandığı bir diğer oyuncu Altay Bayındır! 1998 doğumlu kalecinin yeni adresi Premier Lig’in dev kulüplerinden Manchester United olacak.

Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, genç kalecinin 7 milyon Euro karşılığında Manchester United’a transfer olacağından bahsetti. Yağız Sabuncuoğlu, oyuncunun transfer görüşmeleri yapmak adına yurt dışına çıktığına söyledi. Hatta, Manchester United’ın oyuncuyu sağlık kontrollerinden geçirdiğine yönelik iddialar mevcut!

Herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin kalesini Dominik Livakovic koruyacak. Yedeği ise İrfan Can Eğribayat olacak.