Galatasaray

Galatasaray 3-1 Alanyaspor

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesi için Galatasaray ve Alanyaspor karşı karşıya geldi. Müsabakaya ev sahipliği yapan sarı kırmızılı ekip oldu. 3-1 skorla sona eren mücadelede, galip olan cimbom, turu geçen ekip ise Alanyaspor ekibi oldu.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesi için karşı karşıya gelen Galatasaray ve Alanyaspor ekiplerinin kıran kırana geçen mücadelesi 3-1 skorla sonuçlandı. Müsabakanın ev sahipliğini sarı kırmızılı takım yaparken, galibiyeti alan da yine ev sahibi ekip oldu.

Turu Alanya Geçti

Galatasaray’ın üstünlüğü ile sonuçlanan maçta turu geçen ise Alanyaspor ekibi oldu. Maça damgasını vuran gol ise Adem Büyük’ün dakikalar 85’i gönderirken ağlara gönderdiği top oldu. Bu golle skoru 3’e 1 yapan Adem Büyük, 8 dakikalık uzatmalarda da nefeslerin kesilmesine ortam yarattı.

İki ekip için de kıran kırana geçen oyunda, gösterilen performans ise görülmeye değer nitelikte oldu. Deplasman mücadelesinde yenilgi alan sarı kırmızılı ekibin de tek dezavantajı, önceki maçta yenilmek oldu. Alanya ekibini kurtaran ise deplasmanda atmış olduğu tek gol oldu.

İki oyun sonucunda ortaya çıkan 3-3 sonuç, Erol Bulut’un ekibinin bir üst tura geçmesini de sağlamış oldu.

Comments are closed.