Galatasaray Başkanlık Seçimi Ertelendi

3buyukler galatasaray yönetim kurulu

Galatasaray Kulübü, Aralık ayında yapılması beklenen olağanüstü genel kurulu gerçekleşmeyecek. 19-26 tarihleri arasında genel kurul olağanüstü seçim bir araya gelmek isteyen Galatasary, Covid-19 salgını nedeni ile toplantısını gerçekleştiremeyecek.

İçişleri Bakanlığı’nın tarafından oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermişti.

3 buyukler galatasaray baskanlik secimi

Daha önce 1 Aralık 2020 olarak belirlenen bu tarihin 28 Şubat 2021’e uzatılacağı öğrenildi.

Bu nedenle belirlenen tarihe kadar genel kurulların toplanmasına izin verilmeyeceği, pandeminin seyrine göre bu konuda tekrar karar alınacağı öğrenildi. Galatasaray Kulübü, Aralık ayında yapılması beklenen olağanüstü genel kurulu gerçekleşmeyecek. 19-26 tarihleri arasında genel kurul olağanüstü seçim bir araya gelmek isteyen Galatasary, Covid-19 salgını nedeni ile toplantısını gerçekleştiremeyecek.

Galatasaray Yönetimi’nin ise toplanmayı istediği genel kurul toplantısı ertelendi. Galatasaray’ın kongre zamanı ise Mayıs 2021 olarak belirlendi.

Trabzonspor Kulübü’ne de Erteleme Kararı

Galatasaray genel kurulu 19-26 Aralık’ta yapmayı planladığı Olağanüstü seçimi covid engeline takıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı corona virüs tedbirleri genelgesi kapsamında yasaklanan geniş kapsamlı toplantıların yapılması engelini 1 Aralık’tan 28 Şubat’a kadar uzattı.

İstanbul Valiliği söz konusu tebligatı, Galatasaray Spor Kulübü’ne gönderdi ve kulüp toplantı tarihini erteledi.  Salgının seyrinde herhangi bir değişiklik olmaması durumunda Galatasaray toplantısını Mayıs 2021’e erteleneceği açıklandı.

Galatasaray Kulübü’ne ek olarak Trabonspor Kulübü de aynı gerekçe ile (covid-19 önlemleri) 20 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde yapmayı planladığı Genel Kurul toplantısı 28 Şubat 2021 sonrasına ertelendi.

3 buyukler galatasaray baskanlik secimi 2

İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 Önlem Açıklamaları

“İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirlerini içeren genelgesine istinaden Aralık ayında yapılacak Olağan Genel Kurulumuz ertelenmiştir.

Kulüp tüzüğümüzün 29. maddesine göre her yıl 20 Kasım – 20 Aralık tarihleri arasında yapılması zorunlu olan Olağan Genel Kurulumuz, İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirlerini içeren genelgesi uyarınca ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Yönetim Kurulumuz, İçişleri Bakanlığı’nın 7256 sayılı kanun ve 7507 sayılı, “Derneklerin 2019 yılı beyannameleri ve bildirimlerinin verilmesine dair süre ile genel kurul toplantılarının yapılmamasına ilişkin sürenin 28.02.2021 tarihine kadar uzatılması” şeklindeki genelgesine istinaden aldığı kararla Olağan Genel Kurulumuzu 28 Şubat 2021’den sonra belirlenecek tarihe kadar ertelemiştir.”

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …