My Post 28 2

Galatasaray İlk Karşılaşmayı Baştan Sona Üstün Götürdü; 1-0

Posted by


Avrupa Ligi E Grubu’nun ilk karşılaşmaları gerçekleşti. Temsilcimiz Galatasaray ilk karşılaşmasında ev sahibi ekip olarak bakımı yenilenen Türk Telekom Stadyumu’nda İtalyan ekibi Lazio’yu ağırladı.

Mücadelenin daha ilk dakikalarından üstünlüğünü konuk ekibe gösteren Sarı Kırmızılıların gol sevinci, 66. Dakikada geldi. Skor tablosu 1-0 olurken başka gol sesi duyulmadı ve Galatasaray üstünlüğü ile mücadele son buldu. Maçtaki tek gol sevinci ise skandal bir gol olarak akıllarda kaldı.


İtalyan ekibinin başarılı kalecisi Thomas Strakosha yaptığı hata ile topu kendi filelerine gönderdi ve temsilcimize gol kazandırmış oldu. Sosyal medyadan büyük yankı uyandıran bu gol sesi, uzun zaman daha konuşulacak gibi dururken olay sonrası İtalyan ekibi, kalecisine destek verdi.
Aslan Galatasaray bu üstünlüğü ile hanesine 3 puanını alırken ilk grup maçlarından zirveyi oynayarak ayrıldı.

Galatasaray İlk Karşılaşmayı Baştan Sona Üstün Götürdü; 1-0


Avrupa Ligi E Grubu Diğer Mücadeleleri


Sarı Kırmızılıların karşılaşmayı baştan sona üstün götürdüğü mücadele zaferle sonuçlandı ve Aslan, ilk grup maçında muhteşem bir başlangıç yaptı. Skandal gol sesi sonrası değişen skor tablosu ile mücadele 1-0 ile son buldu ve Galatasaray 3 puanı ile grubundaki diğer isimleri geride bırakarak zirveye oturdu.


Diğer taraftan İtalya Serie A ekiplerinden Lazio, ilk mücadelesine mağlubiyet ile başlamış oldu ve hanesine puan ekleyemeyen ekip sıralamada son sırada kendisine yer buldu.


E Grubu’nun diğer üyelerinden Lokomotiv Moskova ise kendi sahasında Marsilya ekibini ağırladı. Ev sahibi ekip olan Moskova’nın kırmızı kartı maça damgasını vururken mücadele birer gol sesleriyle son buldu.


1-1 skoru ile sonlanan maçta taraflar hanesine birer puanı ekleyerek ayrıldı. Ekipler sıralamada ise temsilcimiz Sarı Kırmızılıların bir alt basamağında yer aldılar.

Galatasaray İlk Karşılaşmayı Baştan Sona Üstün Götürdü; 1-0


Galatasaray’ın Sonraki Grup Maçı Ne Zaman?


Temsilcimiz Galatasaray’ın Avrupa Ligi’ndeki grup mücadelesi devam edecek. İlk mücadelesinde beraberlik yaşayan Marsilya ekibine konuk olacak olan Sarı Kırmızılılar 30 Eylül Perşembe günü mutlak galibiyet serisini devam ettirmek için bir kez daha sahaya çıkacak.


Zorlu mücadeleden hanesine 3 puan daha alarak devam etmek isteyen Aslan, grup liderliğini korumak için de mücadele edecek.