Galatasaray Kazanmaya Devam Ediyor

galatasaray kazanmaya devam ediyor 3buyukler

Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna puan kayıpları ile başlayan fakat daha sonra arka arkaya aldığı puanlar ile ligin zirvesine yerleşen Galatasaray, 26 haftası geride kalan Süper Lig’de topladığı 54 puan ile liderliğini sürdürüyor.

Haftalar geçtikçe takım olarak daha iyiye giden ve rakiplerine geride bırakan Galatasaray’ın bu yükselişi yakalamasının ardında birkaç etken bulunuyor.

Bunlardan ilki şüphesiz teknik direktör Fatih Terim’in kadrodaki futbolculardan maksimum verimi almaya çalışması.

Tecrübeli teknik adam, ara transfer döneminden önce özellikle takımdaki genç oyuncularına forma şansı vererek hem onlara güvendiğini gösterdi hem de öğrencilerine özgüven aşılamış oldu.

Genç futbolcular başta olmak üzere forma şansı bulanlar da hocalarının güvenlerini boşa çıkarmayarak takımlarına maksimum katkıyı sağlamaya çalıştılar.

Fernando Muslera Farkı

Galatasaray, Süper Lig’de son 7 maçını kazanarak adeta şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olduğunu rakiplerine gösterdi.

Özellikle ikinci yarının başından itibaren tam olarak bir takım olgusunu elde eden sarı kırmızılılar, zirve mücadelesinde yoluna emin adımlarla devam ediyor. Galatasaray’ın elde etmiş olduğu bu başarının en büyük etkenlerinden birisi de kaleci Fernando Muslera.

Ligin ilk yarısında yaşadığı sakatlık sebebiyle forma giyemeyen ancak Beşiktaş’a karşı alınan mağlubiyetin ardından kaleye geçen Fernando Muslera, sarı kırmızılı takımın yakaladığı 7 maçlık galibiyet serisinde kalesinde sadece 3 gol gördü. Takımını adeta şampiyonluk yarışında tutan Uruguaylı file bekçisi, Galatasaray’ın şampiyonluk yarışındaki en büyük kozlarından biri olmaya devam ediyor.

Transferleri Takıma Olumlu Etkisi

Galatasaray, sezon öncesi transfer döneminde mali kriterlerden ötürü yeteri kadar transfer yapamamış olsa da ara transfer döneminde yaptığı transferler ile adeta nokta atışı yaptı.

galatasaray kazanmaya devam ediyor 3buyukler 2

Öncelikle daha öncede Galatasaray’da forma giyen eski futbolcusu Henry Onyekuru’yu kadrosuna katan sarı kırmızılı takım, ardından forvet mevkisine aldığı Mostafa Mohamed ile hücum hattında iyi bir ikili elde etmiş oldular.

Öte yandan savunmada Kuyindama, ön liberoda ise Etebo’nun son haftalarda performanslarını iyice arttırmaları takıma oldukça olumlu yansıdı.

Öte yandan teknik direktör Fatih Terim’in oyuncularına forma şansı konusunda adaletli davranması takımdaki oyuncularını hırsını ve motivasyonunu arttırmış oldu. Tüm bunlar biraraya gelince sarı kırmızılı takımın yakaladığı başarılı seri kaçınılmaz oldu.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …