Galatasaray Muslera’yı Riske Atmayacak

Posted by

Sarı kırmızılı Galatasaray’ın file bekçisi kaptanı Uruguaylı Fernando Muslera geçirdiği sakatlık sonrasında tamamen iyileşmeden sakatlıktan kurtulmadan riske etmeyecekler.

Süper Lig’in 22. Haftasında sarı kırmızılı takımın ev sahipliğinde bordo mavili takım Trabzonspor ile karşı karşıya geldikleri karşılaşma da takımın file bekçisi kaptanı Uruguaylı Fernando Muslera Marc Bartra ile çarpışarak sakatlanmıştı.

36 yaşındaki sarı kırmızılı takımın file bekçisi kaptanı Uruguaylı Fernando Muslera Trabzonspor karşılaşması sonrasında yapılan tetkikler sonun da ayağında kanama ve kısmi çökme olduğu tespit edilmişti.

Tedavisine hemen başlanan Fernando Muslera ilk etapta onu koltuk değnekleri ile gördüğümüz bu süreçte ülkemiz de yaşanan deprem felaketi sonrasında verilen arada Muslera koltuk değnekleri bırakarak bireysel ve takım antrenmanlarına başlamıştı.

Tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera takım ile beraber çalışmalara başlamış olsa da sarı kırmızılı takımın teknik heyeti tamamen iyileşmeden riske etmek istemiyorlar.

Süper Lig’de Kasımpaşa Maçında Dinlendirilecek

Sarı kırmızılı takım süper lig de verilen aranın ardından bu süreci en çok takımın kaptanı file bekçisi Fernando Muslera’ ya yaradı diyebiliriz. Süper ligde Trabzonspor karşılaşmasında sakatlanarak oyuna devam edemeyen Fernando Muslera bu arada kısa sürede toparlayarak takım ile beraber çalışmalara başladı.

Süper Lig’de 11 Mart’ ta sarı kırmızılı takım kendi sahasında Kaşımpaşa ile karşı karşıya gelecekleri karşılaşmada tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ yı tamamen sağlığına kavuşmadan riske etmeyerek sahaya sürmeyecekler.

Tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ nın yüzde yüz hazır olmadan teknik heyet aldığı karar ile oynatmama kararı aldılar.

Kasımpaşa maçında dinlendirilmesi kesinlikle beklenirken tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ yı Konyaspor maçında da olası ihtimaller arasında dinlendirmeyi düşünüyorlar.

Konyaspor maçında aslında kaleye kimin gececiği sarı kırmızılı takımın iki numaralı kalecisi Okan Kocuk ‘un Kasımpaşa maçındaki performansı belirleyecek. Okan Kocuk Kasımpaşa maçında etkili bir performans göstermesi halinde Konyaspor maçında da sahada olması beklenecek.

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera Mart ayı sonun da yeniden kalesinde Adana Demirspor maçı ile beraber yerini alması bekleniyor.

Okan Kocuk Kendisini Kanıtlayacak

Sarı kırmızlı takımın iki numaralı kalecisi Okan Kocuk bu sezon kalede güven vermeyen bir performans gösterdiği için teknik heyeti bu anlamda elini zorluyor.

Fernando Muslera ‘nın sakatlanması ile yeniden kaleye geçen Okan Kocuk yeniden kendisini kanıtlaya bilmesi için büyük bir fırsat eline geçen 27 yasındaki file bekçisi önde Kasımpaşa ve sonrasında Konyaspor maçındaki performansı ile kendisini sarı kırmızılı camiaya kanıtlamak isteyecek.

Şampiyonluk yarışı içinde kalede güven veren bir isimin olması tabi ki oldukça önemli olsa da Fernando Muslera ‘yı da riske etmek istemeyen teknik heyet bu zorlu karşılaşmalarda kaleyi Okan Kocuk ‘ a emanet etmeyi düşünüyorlar.

Comments are closed.