3buyukler galatasaray okan buruk ile yeni sozlesme imzalamaya hazirlaniyor

Galatasaray Okan Buruk ile Yeni Sözleşme İmzalamaya Hazırlanıyor

Posted by

Milli araya mutlu giren takımlardan birisi de Galatasaray! Sarı kırmızılı takım, 2023 – 2024 sezonunda şu ana kadar ligde ve Avrupa’da toplam 16 maça çıktı. Bu maçlarda 13 galibiyet ve üç beraberlik aldı. 42 puan topladı. Teknik direktör Okan Buruk, 2.63 gibi son derece yüksek bir puan ortalaması elde etti.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Okan Buruk’un Galatasaray ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek. Yönetim, takımın hem Süper Lig’de hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde sergilemiş olduğu performanstan memnun! Hedef, Okan Buruk’un sözleşmesini bir yıl daha uzatmak! 50 yaşındaki teknik adam, yönetimin bu isteğine olumlu bakıyor. Taraflar arasındaki görüşmeler sürüyor. Okan Buruk, 2023 yılı sona ermeden evvel yeni sözleşmeye imza atmış olacak.

3buyukler galatasaray okan buruk ile yeni sozlesme imzalamaya hazirlaniyor

Deneyimli Teknik Adamın Maaşı 50 Milyon Türk Lirası’na Çıkarılacak

Okan Buruk, Galatasaray’dan bu sezon 20 milyon Türk Lirası kazanıyor. Yönetim, deneyimli teknik adamın maaşının düşük olduğunun farkında! Okan Buruk’un 2024 – 2025 sezonunda net 33 milyon Türk Lirası kazanması hedefleniyor. Buna ek olarak, deneyimli teknik adamın maaşı bonuslar ile beraber 50 milyon Türk Lirası’na çıkacak.

Galatasaray altyapısından yetişen ve 2000 yılında UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazanan kadroda yer alan 1973 doğumlu teknik direktör, Galatasaray’ı çalıştırma hayalini gerçekleştirmiş durumda! Kendisi, parayı hiçbir zaman önemsemiyor. Boş mukaveleye imza atmaya sıcak bakan Okan Buruk, yönetimin yeni sözleşme talebine olumlu cevap vermeye dünden razı!

Okan Buruk Şu Ana Kadar Çok Başarılı Bir Performans Ortaya Koydu

3buyukler galatasaray okan buruk ile yeni sozlesme imzalamaya hazirlaniyor 1

Tarihler 23 Haziran 2022’yi gösteriyordu. Bir önceki sezonu 13’üncü sırada tamamlayan Galatasaray, Okan Buruk’un takımın yeni teknik direktörü olduğunu açıkladı. Başakşehir ile 2019 – 2020 sezonunda Süper Lig şampiyonluğuna erişen Okan Buruk’un Galatasaray’da yapacakları merak konusuydu. Birçok kişi, 1973 doğumlu teknik adamın bu görevinden altından kalkamayacağını düşünüyordu. Fakat, işler çok farklı gelişti.

Galatasaray, 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile tamamladı. Bu sezona da çok iyi başladı. Sarı kırmızılı takımın hedefi üst üste ikinci defa şampiyon olmak ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gidebildiği yere kadar gitmek! Yönetim, hem Okan Buruk’a hem de futbolculara fazlasıyla güveniyor. Deneyimli teknik adam, şu ana kadar Galatasaray’ın başında 55 maça çıktı. Takımı, bu maçların 43’ünden galibiyet ile ayrıldı. Buna ek olarak, yedi beraberlik ve beş mağlubiyet alındı. Galatasaray, bu süreçte rakip filelere 124 gol gönderirken kendi kalesinde 45 gol gördü. 136 puan toplayan sarı kırmızılı takım, 2.47 gibi yüksek bir puan ortalaması elde ederek taraftarlarını mest etti.

Okan Buruk, neredeyse 1.5 yıldan bu yana Galatasaray’ın başında! Bu süreçte hem saha içerisinde hem de saha dışında Galatasaray’a yakışan bir görüntü çizen Buruk, uzun yıllar takımın başında kalabilir.