Galatasaray Spor Kulübü

Galatasaray Spor Kulübü Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

Posted by

Galatasaray Spor Kulübü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüse ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı kulüp, alınan tedbirleri ve oyuncuların da bu süreçte tedbir uygulaması içerisine girdiklerini belirtti.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, her geçen gün Türkiye’de de vaka sayıları ile artış gösteriyor. Tüm liglerin ertelenmiş olduğu süreçte, Galatasaray Spor Kulübü de sağlık ekibinin gözetiminde almış olduğu tedbirleri uygulamaya koyduğunu bildirdi.

Sarı kırmızılı kulübün antrenman programın genel içeriğinde Core Antrenmanı, Koruyucu Egzersizler, Genel ve Özel Kuvvet Antrenmanı, Dayanıklılık antrenmanı yer alıyor. İdmanların da 60-90 dakika süreceğini bildirdi.

Sporcuların beslenme sürecine ilişkin de bilgi veren kulüp, sporcuların genel sağlık durumlarının korunması, iyileştirilmesi ve performanslarının da en üst düzeyde gösterilmesi için vücutlardaki bağışıklık sisteminin destekleneceği belirtildi.

Beslenme Programları Da Gönderildi

Sporcuların hastalıklara karşı direnç kazanmaları ve etkilenme olasılıklarını da azaltabilmek adına destekleyici bir beslenme programının hazırlandığı vurgulandı. Uzmanlar tarafından hazırlanarak sporculara gönderilen beslenme programlarında, destekleyici besin maddelerinin de yine gönderildiği söylendi.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi sürecinde de sporculara C vitaminli, antioksidan içeren, probiyotik, E vitamini, Beta Glukan, biyoaktif meyve ve sebzeler, omega 3 yönünden zengin besinler, zerdeçal, zencefil gibi besinler de programda yer aldı.

Comments are closed.