3buyukler galatasaray yepyeni bir projeye imza atmaya hazirlaniyor 2

Galatasaray Yepyeni Bir Projeye İmza Atmaya Hazırlanıyor

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 2022 – 2023 sezonuna çok sayıda değişiklik ile başladı. Her şeyden önce, yönetim değişti. Kötü bir başkanlık dönemi geçiren ve ibra edilmeyen Burak Elmas görevinden ayrıldı. Bir dönem Galatasaray başkanlığı yapan Dursun Özbek yeniden seçildi.

Dursun Özbek göreve gelir gelmez güzel işlere imza atmaya başladı. Bilhassa Erden Timur’un transferlerdeki başarısı dikkat çekiyordu. Takımın başına getirilen Okan Buruk’un da iyi bir performans ortaya koyduğu aşikardı. Galatasaray 2023 yılının Mart ayını tamamlamaya hazırlandığımız şu günlerde ligde lider! En yakın rakibi Fenerbahçe ile arasında altı puan fark bulunuyor. Galatasaray yönetimi sportif başarının yanı sıra farklı alanlarda öne çıkmayı önemsiyor.

3buyukler galatasaray yepyeni bir projeye imza atmaya hazirlaniyor

Sarı Kırmızılı Kulüp Almanya’da Futbol Okulları Açacak

Galatasaray yönetimi göreve gelir gelmez Riva ve Mecidiyeköy projelerini hayata geçirmişti. Başkan vekili Erden Timur söz konusu projelerden bahsetti. Her şeyden önce, Mecidiyeköy’deki rezidans projesinden şu ana kadar 660 milyon TL gelir elde edildiğini dile getirdi. Söz konusu projeden minimum 1 milyar TL gelir bekleniyor. Bunun yanı sıra, Florya projesinin 13 milyar TL gelir getireceği tahmin ediliyor.

Galatasaray söz konusu iki projeden elde edilecek geliri borçları ödemek adına kullanacak. Sarı kırmızılı kulübün güncel tarih itibariyle 4 milyar 633 milyon TL borcu bulunuyor. Erden Timur borcun ödenmesinin ardından gelirin kalan kısmını fonlara bölecek. Gelirin önemli bir kısmı altyapı fonuna aktarılacak. Altyapı için ayrılan paranın başka bir amaç için harcanması söz konusu olamayacak.

Takdir edersiniz ki, Galatasaray dünyanın her yerinde ciddi bir popülerliğe sahip! Erden Timur söz konusu popülerlikten yararlanmayı hedefliyor. Bu noktada, Galatasaray’ın Almanya’da futbol okulları açmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Pilot bölge belirleyip buralarda futbol okulları açmayı düşünen Galatasaray bununla yetinmeyerek lokal futbol kulüpleriyle de ortaklıklar kurmayı düşünüyor.

3buyukler galatasaray yepyeni bir projeye imza atmaya hazirlaniyor 1

Galatasaray İşi Ticarete Dökmeyi Hedefliyor

Sarı kırmızılı takım hem kısa hem de uzun vadede başarılı olmayı hedefliyor. Sportif başarıların ticari başarılarla destekleneceği bir yönetim anlayışına sahip olmayı arzu eden Galatasaray’ın hedefleri oldukça büyük!

Futbol kulüplerinin en büyük kazancı maçlardan elde edilen gelirler! Fakat, Türk Lirası’nın Euro ve Amerikan Doları karşısında hızla değer kaybettiği bir ortamda söz konusu gelirlerin yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Galatasaray sportif gelirlere ek gelirler yaratmak adına çalışıyor. Bu noktada, öncelikli hedef Galatasaray isminden yararlanmak! Sarı kırmızılı takım futbol okulları projesiyle Galatasaray ismini Avrupa’da görünür hale getirmeyi hedefliyor. Buna ek olarak, Galatasaray’ı önümüzdeki yıllarda enerji sektöründe de görebiliriz.

Altyapıdan Oyuncu Yetiştirmek Bir Galatasaray Geleneği!

Sarı kırmızılı takım Türkiye’nin altyapıdan A takıma çok futbolcu çıkartan kulüplerinin başında geliyor. 2022 – 2023 kadrosunda Yunus Akgün, Jankat Yılmaz, Hamza Akman ve Baran Aksaka gibi altyapıdan yetişmiş oyuncuların bulunduğunu söyleyebiliriz.